W drugim półfinałowym meczu TAURON Pucharu Polski mierzyły się ze sobą ekipy Projektu Warszawa i Aluronu CMC Warty Zawiercie. Spotkanie zakończył się w trzech setach zwycięstwem podopiecznych Michała Winiarskiego. MVP wybrany został Karol Butryn.

W początkowej fazie pierwszego seta drużyny toczyły wyrównaną walkę, asem serwisowym popisał się Miguel Tavares, 3:3. Warszawianie zaczęli popełniać błędy i tym samym rywale odskoczyli na trzy punkty. Przy stanie 7:10 o czas dla swojej drużyny poprosił Piotr Graban. Zawiercianie natomiast dobrze czytali grę Projektu, dzięki czemu w ataku zatrzymali m.in. Bartłomieja Bołądzia, 9:13. W międzyczasie skuteczną kiwkę zaliczył Tavares, by po chwili ponownie zdobyć asa, 9:15. Zawiercianie cały czas kontrolowali przebieg gry i wykorzystywali każdy najmniejszy błąd rywali, 13:19. Gdy na tablicy pojawił się wynik 13:20 o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec z Warszawy. Jego podopieczni zaczęli odrabiać straty, dzięki czemu przewaga Aluronu zmniejszyła się do czterech „oczek”. Jednak ostatecznie zawiercianie powiększyli prowadzenie, a Tavares zakończył seta, zdobywając kolejnego asa, 18:25.

Drugi set lepiej rozpoczęli zawodnicy Projektu. Asem popisał się Tillie, a na skrzydle dobrze spisywał się Szalpuk, 8:5. Wtórował mu również Kevin, a na środku znakomicie grę czytał Semeniuk. Gdy na tablicy pojawił się wynik 19:16, o czas poprosił Michał Winiarski. Jego podopieczni szybko zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu. W końcówce jeszcze Bartłomiej Bołądź zaatakował po prostej w aut i to zawiercianie wyszli na prowadzenie, 22:23. Ostatecznie ze środka pomylił się również Andrzej Wrona i Aluron wygrał drugą partię na przewagi, 24:26.

Trzeci set ponownie lepiej rozpoczęli warszawianie. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Bartłomiej Bołądź, dzięki czemu jego drużyna osiągnęła dwupunktowe prowadzenie, 5:3. W środkowej części tej partii toczyła się natomiast wyrównana walka punkt za punkt, 9:9. Gdy na prowadzenie wyszedł Aluron, przerwę dla swojej ekipy wziął Piotr Graban. Zdecydowanie większą pewnością siebie dzisiaj na boisku wykazywała się Warta. Przy stanie 16:18 po raz kolejny o czas poprosił szkoleniowiec Projektu. Najpierw z piłki przechodzącej skorzystał Kwolek, a później bliski zdobycia punktu bezpośrednio z zagrywki był Karol Butryn. Zaciętą końcówkę na przewagi wygrali zawodnicy z Zawiercia, 27:29.