Kolejny klub potwierdził pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. Zostały one stwierdzone w szeregach E.Leclerc Moya Radomka Radom.

W związku z zaistniałą sytuacją cały zespół od dnia dzisiejszego przebywa na kwarantannie. Nie odbędzie się również zaplanowany na poniedziałkowe popołudnie mecz z Grot Budowlanymi Łódź oraz starcie z Developresem SkyRes Rzeszów. Zostaną one rozegrane w innych terminach.

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze objawy więc zadziałaliśmy natychmiastowo. Dzięki “DIAGONOSTYKA Laboratoria Medyczne” mogliśmy przeprowadzić testy bardzo szybko, bo już w piątek. Niestety, w drużynie odnotowano przypadki zakażenia COVID-19, dlatego cały zespół został objęty kwarantanną. – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu. – Zachowaliśmy wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa, jednak nie udało nam się tego uniknąć. Liczymy, że choroba przebiegnie bezobjawowo lub bardzo łagodnie i po zakończeniu kwarantanny drużyna wróci do treningów. Teraz najważniejsze jest jednak zdrowie i cała reszta schodzi na dalszy plan – dodaje.

Obecnie zawodniczki nie mają poważniejszych objawów. Cześć z nich przechodzi chorobę bezobjawowo, natomiast część z symptomami przeziębienia.

źródło: E.Leclerc Moya Radomka Radom, fot. Artur Stachniak