Zobaczcie, co po meczu Bułgaria – Polska powiedzieli trenerzy oraz kapitanowie obu drużyn.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: To był dla nas ciężki mecz. Mieliśmy problem z zagrywką w pierwszym secie, ale udało się nam rozwiązać ten problem i wrócić do gry. Jestem zadowolony z odniesionego zwycięstwa, ponieważ Bułgaria to mocny zespół. Mamy w składzie młodych zawodników i to spotkanie było dla nich wyzwaniem. Jestem szczęśliwy, że wszyscy powołani zawodnicy byli chętni do gry w reprezentacji.

Karol Kłos, kapitan reprezentacji Polski: Mecz rozpoczęliśmy źle, ale zachowaliśmy spokój i zmieniliśmy rytm gry. To wspaniały start w Lidze Światowej i cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie.

Plamen Konstantinow, trener reprezentacji Bułgarii: To był najgorszy nasz mecz w tym sezonie i jednocześnie bardzo ważny. Nie spodziewaliśmy się takiego rezultatu i jesteśmy na siebie źli. Będziemy jednak gotowi do walki w kolejnym pojedynku.

Viktor Yosifow, kapitan reprezentacji Bułgarii: Spotkanie rozpoczęliśmy dobrze, ale potem popełniliśmy zbyt dużo błędów i nie potrafiliśmy rozwiązać tego problemu. To dopiero początek sezonu reprezentacyjnego i być może potrzebujemy więcej czasu, aby poprawić grę.

Źródło: PZPS