Biało – czerwoni sezon reprezentacyjny rozpoczęli wygrywając z Rosjanami 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej.

Andrey Ashchev, kapitan reprezentacji Rosji

Myślę, że po takim meczu ciężko jest cokolwiek powiedzieć, bo popełnialiśmy błędy we wszystkich elementach gry.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski

Przede wszystkim dziękujemy kibicom za to, że w środku tygodnia znaleźli czas i potrafili wypełnić Ergo Arenę praktycznie do ostatniego miejsca i pomogli nam tym samym wygrać to spotkanie. Zarówno ja, jak i cała drużyna jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Udało nam się zwyciężyć w pierwszym meczu z Rosją, ale zapominamy o tym i koncentrujemy się już tylko na jutrzejszym pojedynku.

Andrey Voronkov, trener reprezentacji Rosji

Myślę, że główną przyczyną dzisiejszej porażki było wiele błędów w ataku, które popełniali nasi kluczowi zawodnicy. Rozgrywający nie zdążyli jeszcze zgrać się z resztą drużyny i dlatego dzisiejsza gra nie wyglądała najlepiej. Na pewno było sporo dobrych momentów w naszym wykonaniu, ale niewystarczająco, aby wygrać z Polską. Musimy jeszcze dużo pracować, widzimy swoje problemy i będziemy się starać je wyeliminować.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski

To bardzo dobry start rozgrywek dla nas, jestem bardzo zadowolony z wyniku. Trudno było oczekiwać czegokolwiek, bo żadna z drużyn nie grała sparingów przed tym sezonem.  Wszyscy dają z siebie wszystko na treningach – nie są jeszcze w szczytowej formie, ale dają z siebie tyle ile mogą. Do gry wybrałem dzisiaj zawodników, którzy byli w najlepszej dyspozycji. Jestem usatysfakcjonowany postawą nowych graczy, którzy znieśli presję i pokazali bardzo dobre nastawienie na boisku. Jestem zadowolony z wielu elementów technicznych w naszej grze, ale są tez takie, nad którymi musimy popracować. Zrobiliśmy tylko jeden błąd w ataku i z tego jestem wyjątkowo zadowolony.