Szkoda, że ta znakomita passa zakończyła się właśnie teraz. Mimo wielu problemów, z którymi się zmagamy, mieliśmy okazję na zdobycie kolejnych punktów, jednak tego nie wykorzystaliśmy – powiedział po przegranym meczu z BBTS Bielsko-Biała Stephane Antiga, trener ONICO Warszawa.

Jego podopieczni byli na fali od kilku miesięcy. Ostatni mecz w PlusLidze przegrali w ósmej kolejce z PGE Skrą Bełchatów 9 listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory szli zwycięsko od meczu do meczu, bijąc nawet mistrza Polski Zaksę Kędzierzyn-Koźle. W dwudziestej drugiej kolejce znaleźli pogromcę – zamykający tabelę BBTS Bielsko-Biała.

Wyobrażałem sobie, że spotkanie z bielszczanami będzie trudne i niestety się to sprawdziło. Siatkarze BBTS-u znakomicie spisywali się w grze na wysokiej piłce. Ta drużyna jest niesamowicie mocna fizycznie, co okazali w dobrej zagrywce i właśnie tej wysokiej piłce. Nie byliśmy w stanie kontrolować ich ani w bloku, ani w obronie. Po naszej stronie pojawiło się sporo błędów, brakowało skuteczności w ataku, zbyt często nas blokowano. Kontuzja Damiana Wojtaszka również nam nie pomogła – powiedział szkoleniowiec ONICO.

Warszawianie teraz mają dwa tygodnie przerwy, bowiem awansem rozegrali spotkanie 23. kolejki ze wspomnianą Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Dla nich to doskonała wiadomość, będą mogli skupić się leczeniu kontuzji, które w ostatnim czasie nękają zespół.  Poza nieobecnymi od 2 tygodni Bartoszem Kwolkiem i Sharonem Vernonem-Evansem, nadal do gry nie jest zdolny Jan Nowakowski. Na domiar złego podczas meczu z BBTS kontuzji doznał Damian Wojtaszek.

Ta dwutygodniowa przerwa przed kolejnym meczem ligowym będzie nam niezmiernie potrzebna. Damian Wojtaszek przejdzie kompleksowe badania, abyśmy mogli się dowiedzieć, jak długo będzie musiał odpocząć od treningów. Jędrzej Gruszczyński bardzo dobrze radzi sobie na pozycji libero, jednak w obliczu kontuzji zarówno Bartosza Kwolka, jak i Damiana Wojtaszka, nie moglibyśmy przeprowadzać żadnych zmian. Czekamy więc na wyniki badań Damiana, a potem podejmiemy dalsze decyzje – zakończył Antiga.

inf.własna/onicowarszawa.pl