Po kolejnych meczach ćwierćfinałowych dwie drużyny są pewne gry w półfinale: Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena. W przypadku pozostałych dwóch par stan rywalizacji wynosi 1:1 i dopiero trzecie spotkanie wyłoni półfinalistów.

Niespodziewany wynik padł w Ravennie, gdzie miejscowi pokonali zespół z Perugii, który niewątpliwie był faworytem tego starcia. W premierowej odsłonie przyjezdni nie mieli większych problemów z pokonaniem przeciwników, ale później grało im się już dużo trudniej. W drugiej i trzeciej partii po zaciętej grze zwyciężyli gospodarze. Block Devils rozpoczęli czwartego seta od dość wysokiego prowadzenia (11:16), jednak Bunge Ravenna doprowadziła do wyrównania i miała już nawet w górze piłki meczowe, ale ich nie wykorzystali i zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. W piątym secie lepsi okazali się miejscowi. Liderem zespołu z Ravenny był niewątpliwie Paul Buchegger. Atakujący zdobył 33 punkty, a jego skuteczność w ofensywie wynosiła 56%. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym zawodnikiem był Aleksandar Atanasijevic, który zapisał na swoim koncie 18 „oczek”. Bunge Ravenna wyrównała stan rywalizacji, a decydujące starcie ćwierćfinałowe odbędzie się w najbliższy weekend w Perugii.

W walce o półfinał pozostała także Calzedonia Verona i Diatec Trentino. W pierwszym pojedynku lepsi byli zawodnicy z Trydentu, ale już w drugim triumfowali podopieczni trenera Nikoli Grbicia. Drugi ćwierćfinał był zacięty i zakończył się dopiero po tie-breaku, podobnie jak pierwsze spotkanie. Tym razem górą byli jednak miejscowi. Siatkarze z Verony dużo lepiej poradzili sobie w bloku (stosunek 15:2), a najwięcej punktów tym elementem zdobył Thomas Jaeschke (5). Stephen Maar został uznany najlepszym graczem tego spotkania, Kanadyjczyk punktował 16 razy. Tyle samo punktów na swoim koncie zapisali gracze Diatec Trentino: Uros Kovacevic i Filippo Lanza. Rywalizacja przenosi się do Trydentu i już w weekend poznamy kolejnego półfinalistę. Jedno jest pewne – na pewno będzie to ciekawy pojedynek.

Mistrzowie Włoch uzyskali awans do półfinału już po drugim starciu z zespołem z Piacenzy. Drugi ćwierćfinał miał inny przebieg niż pierwszy, ale górą również byli siatkarze Cucine Lube. W premierowej odsłonie dość pewnie wygrała miejscowa Piacenza (25:16), ale w kolejnych dwóch partiach podopieczni Alberto Giulianiego byli bezradni. Drugi i trzeci set zakończyły się wynikiem 25:11 dla obrońców tytułu. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do tie-breaka, ale w nim od początku siatkarze Cucine Lube przejęli iniciatywę i prowadzili kilkoma punktami. Piacenza straty zmniejszyła, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania i gry na przewagi. Najwięcej punktów dla mistrzów Italii zdobyli Tsvetan Sokolov (33) i Osmany Juantorena (22), a wśród miejscowych Trevor Clevenot (16) i Leonel Marshall (14). Słabe zawody rozegrał Alessandro Fei, który przed ćwierćfinałami prezentował się bardzo dobrze. Atakujący zdobył zaledwie 7 punków (30% skuteczności w ataku).

Awans do finału zapewniła sobie także drużyna z Modeny. Revivre Milano przed własną publicznością wygrało tylko jedną partię. Pierwsza partia była najbardziej zacięta i w niej lepsi okazali się gospodarze. W kolejnych trzech podopieczni Radostina Stojczewa przejęli inicjatywę i pewnie zakończyli mecz w czterech setach. MVP tego meczu był Maxwell Holt. Amerykanin sprawił rywalom wiele trudności swoją zagrywką (zapisał na swoim koncie 5 asów), a także skutecznie atakował – jego skuteczność w ofensywie wynosiła 70%. Najwięcej punktów dla Modeny zdobył Earvin Ngapeth (22), a dla zespołu z Mediolanu Klemen Cebulj (18). W przypadku tego meczu również słabo zaprezentował się atakujący gospodarzy, Nimir Abdel-Aziz, który uzyskał tylko 26% skuteczności w ataku. Znany jest już półfinałowy przeciwnik Azimutu Modena w półfinale – będą to mistrzowie Włoch.

W kolejnych meczach 1/8 play-off o 5. pozycję wygrała Biosi Indexa Sora i Taiwan Excellence Latina. Zespół z Sory pokonał drużynę Damiana Domagały w czterech setach, a Polak miał okazję tylko wejść na dwie krótkie zmiany w czasie całego meczu (zdobył 1 punkt). Decydujący pojedynek dla tych drużyn odbędzie się w niedzielę w Vibo Valentii. Awans do 1/4 rozgrywek o 5. miejsce przypieczętowała Taiwan Excellence Latina, która pokonała drużynę Miłosza Hebdy w trzech setach.

Wyniki drugich meczów ćwierćfinałowych (do 2 zwycięstw):

Bunge Ravenna – Sir Safety Conad Perugia 3:2 (20:25, 25:23, 27:25, 29:31, 15:12)
Stan rywalizacji: 1:1

Calzedonia Verona – Diatec Trentino 3:2 (25:23, 21:25, 23:25, 26:24, 15:13)

Wixo LPR Piacenza – Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:16, 11:25, 11:25, 25:22, 13:15)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Cucine Lube Civitanova

Revivre Milano – Azimut Modena 1:3 (27:25, 21:25, 19:25, 19:25)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Azimutu Modena

Wyniki drugich meczów rundy Play-off “5” (do 2 zwycięstw):

Biosi Indexa Sora – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:1 (25:14, 8:25, 25:23, 25:20)

BCC Castellana Grotte – Taiwan Excellence Latina 0:3 (13:25, 21:25, 23:25)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Taiwan Excellence Latiny