Kilka dni po zakończeniu sezonu PlusLigi reprezentanci Polski wrócili już siatkarskie parkiety, bowiem w Spale rozpoczęło się zgrupowanie przed turniejem w Japonii, gdzie rozegra się walka o bilety na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Mam do dyspozycji wszystkich powołanych graczy, wszyscy są gotowi, by pracować. Są zaangażowani, rozumieją jak ważny to czas. Cały sztab pracuje teraz nad tym, by rozwiązać problemy zdrowotne chłopaków, ale na szczęście to nie są jakieś wielkie sprawy – mówi trener Stephane Antiga. – Dla mnie kluczowe jest teraz to, by stworzyć jak najlepszą relację na linii rozgrywający – atakujący. Będziemy bardzo silnie pracować nad tym, by stała się ona automatyczna. Chcę także wyraźnie poprawić naszą grę blokiem, gdy rywale atakują z tzw. wysokiej piłki. Mam kilka nowych pomysłów, bo było wystarczająco dużo czasu, żebym coś zmienił i wymyślił.

Znów jesteśmy w Spale, znów zaczynamy kolejny sezon reprezentacyjny. Można powiedzieć znowu, ale i nareszcie. Mamy bardzo ważne cele w tym sezonie, wszyscy jesteśmy zmotywowani i chętni. Zaczęliśmy ciężko pracować. Naszym największym motywatorem jest fakt, że zostaliśmy powołani do reprezentacji narodowej i będziemy reprezentować barwy naszego kraju. A zdrowie? Jest, bo było. Na treningach walczymy ze swoimi słabościami, tak jak w każdym sezonie w biało-czerwonych barwach – komentuje Marcin Możdżonek, środkowy biało-czerwonych.

Skład reprezentacji Polski na drugą część zgrupowania:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk;
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski;
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek;
libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

źródło: pzps.pl