Znamy już miasto, które w tym roku będzie gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski Mężczyzn. Cztery najlepsze drużyny, które zapewniły sobie awans do półfinału powalczą w katowickim Spodku. Zostanie on rozegrany w dniach 14-15 marca.

Tym razem o krajowe trofeum zagrają Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Pary półfinałowe stworzą kędzierzynianie z gdańszczanami oraz bełchatowianie i siatkarze ze stolicy.

Mam zaszczyt ogłosić, że turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu dla polskiej siatkówki – cieszy się Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Katowice to miasto, który dynamicznie się rozwija i każdy kibic, który przyjedzie w weekend 14-15 marca na pewno będzie zaskoczony, jak wielką przemianę przeszło w ostatnich latach. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że w roku, gdy jako zawodowa liga obchodzimy jubileusz 20-lecia, turniej finałowy zagramy w Spodku, można powiedzieć w świątyni polskiej siatkówki. Zdobyliśmy w niej mistrzostwo świata, wiąże się z nią mnóstwo fantastycznych wspomnień – dodaje Zagumny.

Decyzja ta bardzo ucieszyła władze Katowic – Katowice to mekka polskiej siatkówki. To właśnie w Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku złoty medal Mistrzostw Świata. Nieopodal mamy Aleję Gwiazd Siatkówki, gdzie znajdziemy odciski Bartosza Kurka, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Vitala Heynena czy Andrzeja Wrony. W ostatnich latach byliśmy gospodarzem Mistrzostw Europy i Siatkarskiej Ligi Narodów. Regularnie dopingujemy siatkarzy GKS Katowice w rozgrywkach PlusLigi. Cieszę się, że przed nami kolejne siatkarskie emocje podczas Finału Pucharu Polski, który odbędzie się w Katowicach już w marcu – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Władze naszej ligi chcą, aby ten turniej był prawdziwym świętem siatkówki i obfitował w liczne atrakcje – Chcemy, by każdy z klubów Ligi Mistrzów Świata był aktywnym uczestnikiem tego weekendy z polską ligową siatkówką – podkreśla prezes Zagumny. – Będziemy 14 i 15 marca z kibicami, i dla kibiców, a poza tym oczywiście liczę na niezapomniane emocje sportowe, tworzone przez nasze najsilniejsze drużyny. – kończy.

Wkrótce rozpocznie się proces sprzedaży biletów na to wydarzenie.

źródło: PlusLiga, fot. Krawczyk.photo