Kolejny przyjmujący przedłużył kontrakt z Treflem Gdańsk. Tym razem nową, roczną umowę podpisał Szymon Jakubiszak.

Szymon Jakubiszak to rodowity gdańszczanin i wychowanek Trefla, w którym występuje od ośmiu lat. Przeszedł z tym zespołem przez wszystkie szczeble młodzieżowej siatkówki, a przed sezonem 2016/2017 dołączył do pierwszej drużyny, choć już wcześniej miał na koncie treningi z seniorami. W dorobku ma Puchar Polski oraz brązowe medale Młodej Ligi i PlusLigi.

W minionych rozgrywkach utalentowany przyjmujący wystąpił w 25 meczach PlusLigi i zadebiutował w Lidze Mistrzów. Pojawiał się na boisku we wszystkich ośmiu spotkaniach rozegranych przez gdańszczan w Champions League, a wyjazdowy pojedynek z Greenyardem Maaseik rozpoczął w podstawowym składzie. Jakubiszak dotychczas pełnił głównie rolę jokera i dawał wartościowe zmiany, także w decydujących momentach. Próbkę umiejętności pokazał choćby w meczu z Jastrzębskim Węglem, w którym zastąpił Rubena Schotta. Wychowanek Trefla zdobył wówczas 15 punktów, uzyskując blisko 50% skuteczności w ataku. W ciągu całego sezonu uzbierał zaś łącznie 92 “oczka”.

– Szymon Jakubiszak to zawodnik, który przeszedł przez wszystkie szczeble żółto-czarnej piramidy szkolenia. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie „Jasieniak” przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku, a m.in. przy tym obiekcie w sezonie 2016/2017 zaczęła funkcjonować Akademia Siatkówki Trefl dla grup mini siatkówki. Szóstkowe granie rozpoczął w zespole młodzików, przechodząc następnie przez wszystkie kategorie wiekowe, aż w wieku 18 lat w 2016 r. podpisaliśmy pierwszy kontrakt seniorski. Bardzo się cieszę, że Trefla Gdańsk reprezentują wychowankowie, którzy stopniowo byli przygotowywani do wejścia do pierwszej drużyny. – mówi prezes Trefla, Dariusz Gadomski.

– W minionym sezonie Szymon udowodnił, że zasługuje na coraz więcej szans. Niejednokrotnie pojawiał się na boisku w bardzo trudnych momentach i za każdym razem zachowywał zimną krew oraz robił to, co do niego należało. Liczę, że przed Szymonem dalszy rozwój i ciężką pracą wywalczy sobie jeszcze więcej minut na parkiecie – dodaje.

Jakubiszak jest drugim przyjmującym, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z Treflem. Wcześniej podpis pod nową umową złożył Ruben Schott.

źródło: treflgansk.pl
fot: Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl