Siatkarze MKS-u Będzin nie żegnają się z PlusLigą w dobrym stylu. W swoim przedostatnim spotkaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej podopieczni Jakuba Bednaruka zdecydowanie ulegli Ślepskowi Malow Suwałki. Mecz na Podlasiu od początku do końca przebiegał pod wyraźne dyktando biało-niebieskich. Będzinianie jedynie w premierowej odsłonie zdołali złamać granicę dwudziestu „oczek”. Realny opór przyjezdni stawiali suwalczanom w zasadzie przez kilka minut. Działo się to w drugim secie, kiedy MKS utrzymywał dwupunktową przewagę. Bartłomiej Bołądź i spółka szybko opanowali jednak sytuację i znów, podobnie jak w pozostałej części meczu, to oni nadawali rytm grze. Po dzisiejszym zwycięstwie Ślepsk Malow Suwałki znajduje się na ósmym miejsce w tabeli i jest już bardzo blisko awansu do fazy play-off. W ostatniej kolejce zespół Andrzeja Kowala zmierzy się ze Stalą Nysa.

Ślepsk Malow Suwałki – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:

Ślepsk: Marcin Waliński (9), Tomas Rousseaux (12), Bartłomiej Bołądź (17), Andreas Takvam (6), Cezary Sapiński (5), Joshua Tuaniga (1), Mateusz Czunkiewicz (L) oraz Patryk Szwaradzki, Łukasz Rudzewicz

MKS: Tomasz Kalembka (10), Bartosz Gawryszewski (2), Thiago Veloso, Kacper Bobrowski (3), Rafał Faryna (9), Jose Ademar (8), Szymon Gregorowicz (L) oraz Patryk Czyrniańśki (1), Łukasz Makowski, Artur Ratajczak (2), Michał Godlewski (1)

MVP: Bartłomiej Bołądź

 

fot. Krawczyk.photo/s-w-o.pl