Jutrzejszy, rewanżowy mecz GKS-u Katowice ze stocznią Szczecin będzie pożegnalnym występem dla kapitana katowiczan – Dominika Witczaka. 35-letni atakujący postanowił bowiem zakończyć bogatą karierę siatkarską.

Zawodnik postanowił, że jutrzejszy mecz będzie jego ostatnim w roli zawodnika. W swoim dorobku ma wiele sukcesów. W 2008 i 2017 roku cieszył się z tytułu Mistrza Polski, a w latach 2011, 2013 i 2016 ze srebrnego medalu. Na swoim koncie ma również trzy Puchary Polski oraz drugie miejsce w Pucharze CEV. Popularny „Pinio” w swojej karierze występował w PGE Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów, a ostatni rok spędził w Katowicach, gdzie pełnił rolę kapitana drużyny.

– Nadszedł odpowiedni czas. Ciężko pożegnać się z czymś, co było obecne przez większość mojego życia, ale to przemyślana decyzja. Myślałem o zakończeniu kariery już rok temu, jednak wówczas pojawiła się propozycja z GKS-u i bardzo się cieszę, że z niej skorzystałem. Będę mile wspominał pobyt w Katowicach – komentuje swoją decyzję sam zawodnik. – Dominik to świetny siatkarz i wspaniały człowiek. Wzór profesjonalizmu dla młodszych zawodników. Szkoda, że więcej nie zobaczymy już go na parkiecie, ale rozumiemy i szanujemy tę decyzję. Życzymy mu wszystkiego najlepszego – dodaje Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

źródło: GKS Katowice