W meczu 20. kolejki sezonu 2023/2024 PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmował we własnej hali GKS Katowice. Spotkanie zakończyło się w czterech setach zwycięstwem gospodarzy. MVP spotkania wybrany został Jarosław Macionczyk, który na stałe zapisał się na kartach historii jako najstarszy zawodnik PlusLigi.

W dzisiejszym meczu z powodu drobnej kontuzji łydki nie wystąpił Benjamin Toniutti. Na jego pozycji zaprezentował się natomiast zakontraktowany kilka dni temu Jarosław Macionczyk, który dzięki dzisiejszej grze został najstarszym siatkarzem w historii PlusLigi i na stałe zapisał się ns kartach historii.

Spotkanie rozpoczęło się od małej niespodzianki, bowiem to siatkarze GKS-u wygrali pierwszą odsłonę, dzięki temu, że podjęli duże ryzyko w zagrywce i odrzucili tym samym rywali od siatki. Druga partia to jednak już dominacja podopiecznych Marcelo Mendeza, którzy wygrali różnicą aż siedmiu punktów. W kolejnej odsłonie gospodarze również nie dali żadnych szans rywalom, pokazując siłę w końcówce seta. Swoją wyższość udokumentowali jeszcze w czwartym secie, który zakończył się wynikiem 25:19.

Sobota, 03.02.2024r, godz. 14.45

Jastrzębski Węgiel –  GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19)

Składy zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Jean Patry, Jarosław Macionczyk, Tomasz Fornal, Moustapha M’Baye, Rafał Szymura, Norbert Huber, Jakub Popiwczak (l) oraz Marko Sedlacek, Ryan Sclater, Mateusz Jóźwik

GKS Katowice: Marcin Waliński, Davide Saitta, Damian Domagała, Lukas Vasina, Sebastian Adamczyk, Łukasz Usowicz, Bartosz Mariańśki (l) oraz Wiktor Mielczarek, Piotr Fenoszyn, Jakub Jarosz, Bartłomiej Krulicki,

inf.własna