Pierwsze starcie dwumeczu o mistrzostwo Polski odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu. Naturalnymi faworytami spotkania wydawali się być gospodarze, finaliści tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jednak także drużyna z Jastrzębia miała swoje argumenty, które chciała zaprezentować dziś na boisku.

Premierowa partia przebiegła bez większych emocji. Już na samym jej początku ZAKSA zbudowała wysoką przewagę, co pozwoliło na kontrolowanie rywalizacji na boisku do zakończenia seta. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej odsłonie. Jastrzębianie poprawili zagrywkę i skuteczność w ataku. Z kolei wyraźnym mankamentem gospodarzy stało się przyjęcie. Podopieczni Andrei Gardiniego wygrali 25:23, doprowadzając w meczu do remisu. Trzecia i czwarta partia to kontynuacja solidnej gry Jastrzębian, na którą ZAKSA nie potrafiła znaleźć sposobu. Spotkanie zakończyło się dość niespodziewanym rezultatem 3:1 dla gości, którzy są o krok od sięgnięcia po złote medale mistrzostw Polski. Już w najbliższą niedzielę rewanż w Jastrzębiu-Zdroju.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:16, 23:25, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, David Smith, Kamil Semeniuk, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (L), Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno, Mateusz Zawalski, Adrian Staszewski (L), Dominik Depowski, Rafał Prokopczuk, Korneliusz Banach, Piotr Łukasik

Jastrzębski Węgiel: Mohamed Al Hachdadi, Rafał Szymura, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Jakub Popiwczak (L), Yacine Louati, Michał Gierżot, Jakub Bucki, Eemi Tervaportti, Grzegorz Kosok, Michał Szalacha, Szymon Biniek (L)

MVP spotkania: Tomasz Fornal

źródło: inf. własna/ foto: Krawczyk.photo