Znana jest już przyszłość Jakuba Bednaruka. 40-letni szkoleniowiec zamieni Warszawę na Bydgoszcz i od przyszłego sezonu będzie prowadził tamtejszą Łuczniczkę. Umowa podpisana została na dwa lata z opcją przedłużenia.

Jakub Bednaruk po siedmiu latach opuści ONICO AZS Politechnikę Warszawską. O jego negocjacjach z Łuczniczką mówiło się już od jakiegoś czasu, ale dziś klub z Bydgoszczy oficjalnie przedstawił go jako swojego nowego szkoleniowca. 40-latek zastąpi na tym stanowisku Dragana Mihajlovicia.

– Próby ściągnięcia trenera Jakuba Bednaruka do Bydgoszczy trwały już bodaj 9 lat. Próbowałem zaprosić Jakuba do Bydgoszczy jeszcze jako zawodnika. Wybrał, co było zrozumiałe, ofertę Jastrzębskiego Węgla. Niemniej byliśmy ciągle w kontakcie. Pod kątem trenerskim zasadniczo preferowałem tzw. wątek lokalny. Sądziłem, że przerodzi się to w efekt klubu, który jest zbudowany na bazie wychowanków oraz zawodników pochodzących z okolic naszego miasta. Tym samym ważnym był aspekt szeroko pojętej lojalności oraz utożsamiania i kibiców, i sponsorów z naszą drużyną. Ciągle wierzę w zasadność takiego podejścia do budowania drużyny oraz sztabu trenerskiego. Z drugiej zaś strony jest realność. Pokazał to bezlitośnie ten sezon, który mimo ciekawego składu nam nie wyszedł. Oznacza to według mnie konieczne zmiany, aby męska siatkówka w Bydgoszczy miała powody do satysfakcji i dumy. Stąd zrodził się pomysł zaproszenie do współpracy Jakuba. Nie zdobył on jeszcze medalu, jako trener, w rozgrywkach PlusLigi, ale może stać się to u nas, bo kto nie sięga chmur, nigdy ich nie osiągnie – mówi prezes Łuczniczki, Piotr Sieńko.

W tym miejscu dziękuję trenerom, którzy krótko bądź długofalowo byli z nami jako pierwsi, czyli Piotrkowi Makowskiemu, Marianowi Kardasowi oraz Draganovi Mihailovicowi. Jednocześnie życzę Jakubowi, aby kontynuował u nas filozofię swoich „wilków” – dodaje.

Jakub Bednaruk pierwsze szlify jako szkoleniowiec zdobywał będąc asystentem Radosława Panasa w stołecznej Politechnice. Od sezonu 2012/2013 sam przejął stery AZS-u i wyrobił sobie markę jako jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia. Znany jest zwłaszcza ze swojego charakteru i charyzmy. W 2015 roku prowadził reprezentację Polski juniorów. Wcześniej, jako zawodnik bronił barw takich klubów, jak Skra Bełchatów, Legia Warszawa, Jastrzębski Węgiel czy Trefl Gdańsk. Największe sukcesy odnosił jednak we włoskim Itas Diatec Trenitno, z którym w sezonie 2007/2008 sięgnął po mistrzostwo Italii.

– Rozmowy z klubem z Bydgoszczy trwały od dłuższego czasu i nie jest to pierwszy raz, kiedy debatowaliśmy o przyjściu. Ja muszę spróbować czegoś nowego, cały czas mam masę pomysłów, a Warszawie spędziłem 7 lat. Pora na nowe wyzwania, nowe środowisko i już nie mogę się doczekać aż rozpocznę pracę tutaj – mówi Bednaruk.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl