Mark Lebedew nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla. Zespół brązowych medalistów PlusLigi z ubiegłego sezonu przejmie były selekcjoner reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi

Władze Jastrzębskiego Węgla wydały dziś komunikat o zmianie na stanowisku pierwszego szkoleniowca zespołu. Z powodu niezadowalających wyników sportowych zwolniony z klubu został Mark Lebedew. Jego obowiązki od meczu z PGE Skrą Bełchatów przejmie Ferdinando De Giorgi. Do tego czasu drużynę prowadzić będzie dotychczasowy asystent Australijczyka, Leszek Dejewski.

Mark Lebedew objął Jastrzębski Węgiel w czerwcu 2015 roku. Pod jego wodzą Pomarańczowi zdobyli brązowy medal PlusLigi w sezonie 2016/2017. W tej samej kampanii awansowali też do turnieju finałowego Pucharu Polski. Australijczyk wraz z siatkarzami ze Śląska awansował też do fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której do tej pory jastrzębianie są niepokonani.

Nowy szkoleniowiec, Ferdinando De Giorgi, jest świetnie znany kibicom w naszym kraju. Przez poprzednie dwa sezony prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo, a raz Puchar Polski. W ubiegłym roku objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, ale został zwolniony po słabych mistrzostwach Europy. Wcześniej pracował w wielu klubach ligi włoskiej (m.in. Cucine Lube), a także w rosyjskim Fakiele Nowy Urengoj

Treść komunikatu zarządu Jastrzębskiego Węgla:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 13 stycznia 2018 roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu KS Jastrzębski Węgiel.

Podstawą przedmiotowej decyzji jest brak zadowalającego poziomu sportowego drużyny.

Jednocześnie informujemy, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w dniu 21 stycznia 2018 roku obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski.

Trenerowi Markowi Lebedewowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wykonaną pracę w Klubie oraz ubiegłoroczny sukces w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski, natomiast nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia w prowadzeniu naszego zespołu.

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel

Adam Gorol

źródło: jastrzebskiwegiel.pl