Spotkanie z MKS-em Będzin było pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych Michała Gogola, którzy wrócili do gry po miesiącu przerwy. Goście pewnie weszli w spotkanie i już na początku pierwszego seta wypracowali sobie bezpieczną przewagę, która pozwoliła im wygrać do 17. Kolejna partia zapowiadała się na bardzo wyrównaną. Będzinianie dzielnie dotrzymywali kroku rywalom, jednak później wynik zaczął im uciekać i do samego końca nie mogli go dogonić. Początek ostatniej odsłony był podobny do pierwszej. Zawodnicy PGE Skry wypracowali sobie bezpieczną przewagę, dlatego ich trener zdecydował się wprowadzić kilku zawodników z ławki rezerwowych. Podopieczni Jakuba Bednaruka wykorzystali swoją okazję i zbliżyli się do rywali na dwa punkty, jednak nie udało im się wywalczyć zwycięstwa w tym secie, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. MVP spotkania został wybrany libero bełchatowskiej drużyny, Kacper Piechocki.

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

MKS Będzin: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Artur Ratajczak, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Michał Godlewski, Łukasz Makowski, Dominik Teklak, Bartosz Gawryszewski, Kacper Bobrowski, Bartosz Schmidt.

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Bartosz Filipiak, Milan Katić, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Mihajlo Mitić, Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki.

MVP: Kacper Piechocki