Andrzej Wrona przedłużył umowę z ONICO Warszawa. Wedle nowego kontraktu mistrz świata z 2014 roku będzie bronił barw stołecznego zespołu do końca sezonu 2020/2021.

– Bardzo się cieszę z nowej umowy, bo zależało mi na tym, żeby zostać w Warszawie, moim rodzinnym mieście. Pierwszy raz będę występował w jakimś klubie dłużej niż trzy lata i fajnie, że to jest mój dom – tu, gdzie się urodziłem, wychowałem. Myślę, że jestem dużym szczęściarzem, że mogę grać w najwyższej klasie rozgrywkowej i to w tak ważnym dla mnie miejscu – przyznał siatkarz po podpisaniu nowej umowy.

Andrzej Wrona jest wychowankiem Metra Warszawa, gdzie trenował od 1999 roku. Ze stołecznej kuźni talentów trafił do drugoligowej Legii, a następnym przystankiem w jego karierze był już legendarny AZS Częstochowa. Z klubem spod Jasnej Góry Wrona zdobył Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. W latach 2010-2013 środkowy występował w bydgoskiej Delekcie, skąd przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. To właśnie w żółto-czarnych barwach święcił największe sukcesy – mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski, a także dwa brązowe medale PlusLigi.

W 2016 roku Wrona wrócił do rodzinnej stolicy i związał się z ONICO Warszawa. Przez cały sezon 2017/2018 pełnił funkcję kapitana zespołu Stephane’a Antigi. W najwyższej klasie rozgrywkowej środkowy występuje nieprzerwanie już od dwunastu lat.

– Andrzej to warszawiak z krwi i kości, który identyfikuje się z miastem i klubem jak mało kto. Podobnie jak w przypadku Damiana Wojtaszka, przedłużenie umowy z “Wronką” było dla nas ruchem całkowicie naturalnym, na którym zależało obu stronom. Swoją grą w tym sezonie Andrzej udowadnia, że wciąż jest w czołówce najlepszych polskich środkowych i jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie da warszawskiej publiczności powody do radości. Bardzo cieszymy się, że zostaje z nami na kolejne dwa lata – mówi Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy warszawskiego klubu.

30-latek ma za sobą również występy w reprezentacji Polski, do której po raz pierwszy powołał go Andrea Anastasi. Jego oficjalny debiut w narodowych barwach miał miejsce w czerwcu 2013 roku na… Torwarze, gdzie obecnie swoje mecze na co dzień rozgrywa ONICO. Biało-czerwoni ulegli wówczas Brazylii 3:1 w spotkaniu Ligi Światowej. Rok później Wrona był członkiem złotej drużyny, która sięgnęła po mistrzostwo świata.

źródło: inf. prasowa
fot: Kamil Krawczyk/s-w-o.pl