Zespół ALURON Virtu Warta Zawiercie podobnie jak AZS PWSZ Nysa złożył wniosek o przyjęcie do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Do dwóch męskich zespołów dołączyły również MKS Proszowice (Proxima Kraków), Wisła Warszawa SA i  WTS „Solna”, które powalczą o OrlenLigę. 

Informacja o zespole z Opolszczyzny obiegła kibiców siatkówki już wcześniej, dziś wraz z AZS PWSZ Nysa o PlusLigę ubiega sie ALURON Virtu Warta Zawiercie, pośród pań o OrlenLigę aż trzy zespoły. Bezwątpienia jest to dopiero początek walki o udział w profesjonalnych rozgrywkach – przez klubami stoi wielkie wyzwanie, muszą spełnić wszystkie wymogi stawiane w Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej. Następnym warunkiem jest zajęcie w rozgrywkach 1. Ligi miejsc 1-4 (najwyższego spośród składających wnioski), a ostatecznym wygranie meczu barażowego z ostatnią ekipą po zakończeniu sezonu – odpowiednio PlusLigi i ORLEN Ligi.

Co istotne w przypadku, gdy kilka klubów I Ligi ubiega się o przystąpienie do Ligi i wszystkie one spełniają warunki określone w regulaminie bierze się pod uwagę wyniki sportowe osiągnięte przez klub w I Lidze, to jest miejsce klubu w klasyfikacji końcowej I Ligi na koniec sezonu, w którym został złożony wniosek.

źródło: plusliga.pl