W przyszłym sezonie ORLEN Ligi czekają nas spore zmiany w stosunku do tych, jakie obowiązywały w minionym. Decyzje te zapadły na spotkaniu prezesów orlenligowych klubów, które zostało zorganizowane w Uniejowie.

W przyszłym sezonie zostanie zniesiony złoty set w walce o mistrzostwo. Tym samym o złoty medal powalczą cztery najlepsze drużyny po fazie zasadniczej. Zostaną rozegrane półfinały a następnie finał. Tym razem jednak zawodniczki będą walczyć do dwóch wygranych meczów. W przypadku remisu 1:1, zostanie rozegrany dodatkowy mecz na terenie drużyny, która po fazie zasadniczej zajęła wyższą lokatę w taeli.

Kolejną bardzo istotną zmianą będzie fakt, że dwie najsłabsze drużyny zanotują automatyczny spadek. Tym samym w sezonie 2018/19 ORLEN Liga będzie liczyła 12, a nie 14 zespołów. Drużyny, które zajmą miejsca 11 i 12, stoczą bój o uniknięcie meczów barażowych. Przegrany w tym starciu zmierzy się z najlepszą drużyną z 1 Ligi. W przypadku zwycięstwa pierwszoligowca, to właśnie ta drużyna awansuje do ORLEN Ligi.

Na spotkaniu poruszony został jeszcze choćby temat limitu zawodniczek z zagranicy, czy regulaminu rozgrywek. Nie zapadły jednak jeszcze wiążące decyzje.

źródło: Chemik Police