Nimir Abdelaziz: To nie było łatwe zwycięstwo

Holandia pokonała Portugalię 3:0 (25:18, 25:21, 25:23) w meczu grupy E Ligi Światowej 2015.

fot. fivb.org

Gido Vermeulen, trener Holandii:

Początek meczu w naszym wykonaniu był zły, szczególnie przez błędy w polu zagrywki. Ale jednym z ulepszeń, jakie ten zespół przeszedł w ostatnich tygodniach, jest pozostanie spokojnymi. Zawsze możemy polegać na naszej zagrywce w bloku. Mam nadzieję, że powtórzymy ten występ jutro.

Nimir Abdelaziz, kapitan Holandii:

Wygraliśmy dzisiaj 3:0, ale nie było to łatwe zwycięstwo. Kilka razy przełamaliśmy ich naszą zagrywką, ale czasami pozwalaliśmy Portugalczykom zbyt łatwo nas dogonić. Jeśli zachowamy spokój i będziemy grać naszą siatkówkę, będziemy lepszym zespołem. Byliśmy mocno skoncentrowani przy decydujących piłkach.

Hugo Silva, trener Portugalii:

Popełniliśmy dzisiaj zbyt wiele błędów i to mnie nie cieszy. Holandia zagrywała naprawdę mocno i nie mieliśmy na to odpowiedzi. Musimy dokładnie przeanalizować ten mecz, żeby poprawić się jutro. Możemy z pewnością grać lepiej w bloku. Jestem pewien, że moi zawodnicy zaprezentują się skuteczniej jutro.

Fabricio Silva, zawodnik Portugalii:

Zaczęliśmy dzisiaj bardzo słabo. Serwis Holendrów był dla nas zbyt mocny, mieliśmy potem wiele problemów z naszą grą. Jutro jest kolejny mecz, mam nadzieję, że lepiej zagramy.

Facebook Comments