W dzisiejszym spotkaniu grupy E Holandia w trzech partiach pokonała reprezentację Finlandii. Radości z tego faktu nie ukrywał szkoleniowiec wygranej ekipy.

fot. fivb.org

Gido Vermeulen (trener reprezentacji Holandii):

Ostatnia porażka 0:3 z Belgią była dla nas bolesna. Dzisiaj zareagowaliśmy w najlepszy możliwy sposób – graliśmy świetny mecz. Nasza strategia bloku zadziałała dzisiaj bardzo dobrze, nie mieliśmy również problemu ze skończeniem pierwszej akcji. Nasz rozgrywający Nimir Abdel Aziz bardzo dobrze rozumie się z atakującym Kay Van Dijkiem. Jako drużyna gramy teraz siatkówkę, która warta jest oglądania. Mam nadzieję, że jutro powtórzymy taki występ.

Nimir Abdel-Aziz (kaiptan reprezentacji Holandii):

Trenowaliśmy bardzo ciężko w tym tygodniu, aby zemścić się za porażkę z Belgią z zeszłego tygodnia. Graliśmy dzisiaj siłową siatkówkę, przez cały czas wywierając presję na Finlandii. Jeśli będziemy tak grać, możemy być nie do zatrzymania. Ważne dla nas jest, aby utrzymać taki poziom gry w kolejnych meczach.

Tuomas Sammelvuo (trener reprezentacji Finlandii):

Holendrzy byli zdecydowanie lepsi na zagrywce, w bloku i obronie. Nie byliśmy w stanie znaleźć odpowiednich rozwiązań na bloki rywali. Holandia była po prostu lepsza w każdym elemencie. Jutro chcę zobaczyć determinację u moich zawodników, aby zagrać lepiej.

Antti Siltala (kapitan reprezentacji Finlandii):

Walczyliśmy w każdym momencie meczu, ale nie mieliśmy aż tyle pasji. Muszę powiedzieć, że Holandia zagrała świetny mecz, szczególnie na zagrywce, w bloku i obronie. Jutro musimy pokazać więcej agresji w naszej grze. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zmienić naszą grę.