Od sezonu 2019/20 wejdzie w życie ważna zmiana w naszej lidze. Mistrz I Ligi będzie automatycznie zapewniał sobie miejsce w ekstraklasie, natomiast drużyna z ostatniego miejsca w ekstraklasowych zmaganiach z automatu będzie żegnała się z walką w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Jest to decyzja, na którą czekało wielu kibiców. Teraz została już oficjalnie potwierdzona przez rzecznika PLPS-u Kamila Składowskiego.

W ostatnim czasie zwycięstwo w I Lidze nie gwarantowało bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Triumfatorzy o prawo gry na ekstraklasowym poziomie musieli jeszcze wygrać baraże. Okazało się to szczególnie trudne w przypadku żeńskiej ligi, kiedy to od lat nie zdarzyło się by pierwszoligowa drużyna pokonała w nich zespół z wyższej ligi. Faktem jest, że drużyny z ekstraklasy w większym stopniu mogą pozwolić sobie na pozyskanie bardziej ogranych i doświadczonych zawodników, co stawiało je w korzystniejszej sytuacji. Teraz to się zmieni, gdyż Mistrz I Ligi zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet automatycznie zapewni sobie awans do wyższej ligi.

źródło: inf. własna, Polsat Sport, twitter Kamila Składowskiego

Viralstat - Track, measure, analyze and compare social videos and profiles to fit your needs.