Już jutro rozpocznie się pierwsza faza mistrzostw świata w bułgarskim Ruse.  W grupie B zmierzą się drużyny z Brazylii, Francji, Kanady, Egiptu, Chin i Holandii. Co o nadchodzących spotkaniach powiedzieli trenerzy wszystkich ekip? Zobaczcie sami.

Mohamed Moselhy Ibrahim, trener reprezentacji Egiptu:

To dla nas zaszczyt być tutaj w Ruse i mieć możliwość rywalizacji z jednymi z najlepszych drużyn na świecie. W tej grupie jest wielu klasowych przeciwników, którzy mają uzdolnionych siatkarzy w swoich szeregach. My mamy w drużynie wielu doświadczonych i dobrych graczy i będziemy walczyć o punkty w każdym spotkaniu.

Stéphane Antiga, trener reprezentacji Kanady:

W imieniu swoim i reprezentacji Kanady chciałbym powitać wszystkich w Ruse. Są tutaj bardzo dobre warunki do rozgrywania takiego turnieju jak mistrzostwa świata. W grupie jest wiele silnych drużyn, więc spodziewam się trudnych meczów i siatkówki na wysokim poziomie.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: 

Zgadzam się z moim przedmówcą. Ten etap będzie na pewno trudny, zagramy z wieloma klasowymi zespołami i będzie sporo walki. Musimy skupić się się na każdym meczu po kolei, pokonywać przeciwników i przejść do kolejnego etapu w tym turnieju.

Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii:

Grupa w Ruse jest bardzo trudna. Musimy pokazać się z jak najlepszej strony, żeby wygrywać mecze i iść do przodu. Wyniki, które osiągniemy w pierwszej rundzie są bardzo istotne w kontekście kolejnych etapów turnieju, dlatego też musimy być maksymalnie skoncentrowani  i odnosić zwycięstwa.

Raul Lozano, trener reprezentacji Chin: 

Grupa B jest trudna, ale będziemy walczyć i damy z siebie wszystko w nadchodzących meczach. Staraliśmy się przygotować jak najlepiej do mistrzostw i zrobimy co w naszej mocy, żeby awansować do kolejnej rundy. Gratulacje dla Bułgarskiej Federacji Siatkarskiej za stworzenie idealnych warunków do rozgrywania mistrzostw świata.

Gido Vermeulen, trener reprezentacji Holandii: 

Hala w Ruse jest ciekawym obiektem i wszyscy będą chcieli tutaj pokazać siatkówkę na wysokim poziomie. Jesteśmy podekscytowani, ponieważ to dla nas pierwszy udział w mistrzostwach świata od 16 lat. Naszym celem jest awans do kolejnej rundy i zrobimy wszystko, aby to osiągnąć. W turnieju biorą udział 24 silne drużyny i nie będzie tutaj łatwych spotkań. Każdy pokaże, co potrafi.

Terminarz rozgrywek w grupie B (Ruse):

12 września (środa):

godz. 13:00 Francja – Chiny
godz. 16:00 Holandia – Kanada
godz. 19:30 Brazylia – Egipt

13 września (czwartek):

godz. 16:00 Egipt – Kanada
godz. 19:30 Brazylia – Francja

14 września (piątek):

godz. 16:00 Chiny – Holandia
godz. 19:30 Francja – Egipt

15 września (sobota):

godz. 16:00 Kanada – Chiny
godz. 19:30 Holandia – Brazylia

16 września (niedziela):

godz. 16:00 Chiny – Egipt
godz. 19:30 Holandia – Francja

17 września (poniedziałek):

godz. 16:00 Egipt – Holandia
godz. 19:30 Brazylia – Kanada

18 września (wtorek):

godz. 16:00 Chiny – Brazylia
godz. 19:30 Kanada – Francja

inf. własna