Za nami drugi dzień na Mistrzostwach Europy kobiet. Zawodniczki z Niemiec rywalizowały z Hiszpankami a Szwajcaria zagrała w meczu ze Słowacją. Poniżej skrót wydarzeń z obu tych meczów.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowej przewagi reprezentantek Niemiec. Hiszpanki jednak szybko wzięły sprawy w swoje ręce i dzięki dobrym atakom wyszły na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Po wyrównaniu ze strony reprezentacji Niemiec, spotkanie wyglądało na wyrównane. Przełom nastąpił przy stanie 15:16 dla Hiszpanii. Niemki zablokowały się na boisku co dało przewagę przeciwniczkom. Hiszpanki, w serii, zdobyły 10 punktów i tak wygrały pierwszą partię.

W drugim secie Niemki szybko pokazały swoją waleczność i zaczęły dominować na boisku (12:7). Mimo zdobycia pojedynczych punktów ze strony Hiszpanii, nie wystarczyło to na tyle aby dogonić reprezentację Niemiec (20:11) i przeciągnąć tą parię na swoją stronę. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Kolejna partia była zdecydowanie najbardziej emocjonująca. Do pierwszej przerwy technicznej sytuacja była bardzo wyrównana (8:7). Reprezentacja Niemiec wykorzystała jednak słabość przeciwników i szybko zdobyła sześć punktów przewagi (14:8). Hiszpanki czekały na słabszy moment gry Niemek i taki nadszedł. Przy stanie 21:14 reprezentacja Niemiec stanęła w miejscu. Hiszpanki wykorzystały to w stu procentach. Odrobiły punkty które dotychczas traciły (21:20). Jednak mimo waleczności Hiszpanek, po pasjonującej końcówce punkt za punkt, wygrała reprezentacja Niemiec i to ona prowadziła w tym spotkaniu.

Czwarty set zaczął się czteropunktową przewagą Niemiec (8:4). Ta przewaga została dobrze wykorzystana w późniejszej fazie seta. Niemki prowadziły do połowy partii (14:13). Reprezentacja Hiszpanii wyrównała wynik, jednak odpowiednie przygotowanie pozwoliło reprezentacji Niemiec wygrać tego seta jak i cały pojedynek.

Niemcy – Hiszpania 3:1 (15:25, 25:19, 31:29, 25:18)

Skład Niemiec: Kastner Pia (2), Hanke Denise (3), Poll Jana Franziska (5), Geerties Jennifer (6), Drewniok Kimberly (8), Alsmeier Lina (9), Stigrot Lena (10), Lippmann Louisa (11), Schoelzel Marie (14), Bock Linda (L), Pogany Anna (L), Vanjak Ivana (19), Weitzel Camilla (21), Grunding Lisa (22)

Skład Hiszpanii: Berbel Aina (1), Corral Bouza Maria Jose (2), Rivero Jessica (4), Sanchez Alba (L), De Blas Alicia (6), Elizaga Sofia (7), Castellano Lucreica (10), Caro Gracia Mabel (11), Gonzalez Helia (13), Priante Frances Ariadna (14), Segura Maria (16), Escamilla Ana (17), Llabres Patricia (L), Montoro Raquel (20)

Kolejny mecz tego dnia zaczął się kilkupunktową przewagą Słowacji (3:6). Drużyna budowała potem przewagę nad Szwajcarkami (10:15), co dało znaki w późniejszej fazie, kiedy reprezentacja Szwajcarii zaczęła odrabiać punkty. Jednak Słowaczki, dzięki wcześniejszej przewadze, nie pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tego seta i wygrały pierwszą partię.

Drugi set zaczął się wyrównanie (5:5). Szybko okazało się, że była to chwila nieuwagi i reprezentacja Słowacji znowu wypracowała sobie przewagę (7:13). Cały set był zdecydowanie na korzyść Słowaczek. To one dyktowały warunki gry i dzięki temu w meczu prowadziły 0:2.

Trzecia partia była bardzo podobna do drugiej. Podobny początek (7:7) i budowa przewagi przez reprezentację Słowacji po pierwszej przerwie technicznej (12:16). Reprezentacja Szwajcarii nie poddawała się tak łatwo i wyrównała ten wynik (16:16). Mimo wszystko to znowu Słowaczki zdobyły kilka punktów przewagi i wygrały cały pojedynek.

Szwajcaria – Słowacja 0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

Skład Szwajcarii: Lengweiler Julie (1), Zaugg Livia (3), Schottroff Gabi (4), Deprati Thays (L), Matter Madlaina (6), Pierret Meline (7), Storck Maja (8), Brunner Sabrina (9), Sulser Samira (10), Troesch Sara (11), Staffelbach Xenia (13), Kuenzler Laura (14), Wassner Olivia (20), Engel Mathilde (L)

Skład Słowacji: Kosekova Barbora (2), Hudecova Romana (3), Hroncekova Veronika (4), Palgutova Karin (6), Spankova Michaela (L), Kijakova Miroslava (7), Pencova Jaroslava (9), Herelova Nina (10), Radosova Nikola (12), Oveckova Lenka (13), Szaboova Sandra (14), Fricova Karolina (15), Jancova Skarleta (L), Kostelanska Maria (22)

źródło: oprac. własne/ cev.eu