Reprezentacja Polski zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! Podopieczne trenera Stefano Lavariniego pokonały drużynę Niemiec 3:0 i meldują się w kolejnej rundzie! Nie był to najlepszy mecz Biało-Czerwonych na tym turnieju, ale mimo udało się pewnie wygrać z rywalkami. Kolejnym rywalem Polek będzie Turcja, która wygrała z Belgią 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Polek. Mimo, że nie przyjmowaliśmy najlepiej. Szybko uzyskana przewaga uśpiła Biało-Czerwone i rywalki niemal odrobiły straty. I tak ta partia wyglądała do samego jej końca. Dwie ostatnie akcje to skuteczne zagrania Magdaleny Stysiak.

Druga partia zaczęła się od sporego prowadzenia Niemek. Na szczęście podopieczni trenera Lavariniego dość szybko odrobiły straty. Sprytna zagrywka Moniki Fedusio i czujność na siatce Agnieszki Korneluk pozwoliły nam szybko uzyskać wysokie prowadzenie. Niemki goniły, ale ostatecznie znów Polki były lepsze.

Trzeci set do połowy seta należał do Niemek. Rywalki były skuteczniejsze, a my popełnialiśmy dużo błędów. Po wejściu na parkiet Katarzyny Wenerskiej losy partii odmieniły się. Więcej dokładności na rozegraniu wniosło więcej spokoju w nasze szeregii (18:17). Niestety fatalnej kontuzji doznała Annegret Hölzig. Pech koleżanki zmobilizował ekipię trenea Heynena. A my znowu męczyliśmy się ze swoją grą. Na szczęście mieliśmy w naszych szeregach Magdę Stysiak i skuteczny blok.

Polska – Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Polska: Agnieszka Korneluk (11), Magdalena Stysiak (22), Martyna Łukasik (11), Joanna Wołosz (3), Olivia Różański (2), Magdalena Jurczyk (7), Maria Stenzel (libero) oraz Monika Fedusio (7), Aleksandra Szczygłowska, Katarzyna Wenerska

Niemcy: Pia Kastner (3), Lina Alsmeier (10), Lena Stigrot (11), Marie Schoelzel (8), Camilla Weitzel (10), Monique Strubbe (1), Anna Pogany (libero) oraz Annie Cesar, Laura Weihenmaier (1), Antonia Stautz, Annegret Holzig (4)

źródło: CEV/foto: Artur Stachniak