Biało-Czerwone nie zdołały sprawić ogromnej niespodzianki i przeciwstawić się Turczynkom. Nasza drużyna na początku pierwszego seta oraz w trzecim nawiązywała dość wyrównaną walkę. Drugi set to rywalki rozegrały pod swoje dyktando. W miarę upływu czasu zawodniczki po przeciwnej stronie siatki, coraz bardziej zaczęły zaznaczać swoją obecność. Podopieczne trenera Guidettiego zaczęły dominować zarówno w polu zagrywki, jak i na siatce. Polki przez nienajlepsze przyjęcie, nie dawały rady wyprowadzać skutecznych ataków. Byliśmy też wyraźnie słabsi w polu serwisowym, nie wywierając zbyt dużej presji na rywalkach w tym elemencie. Po bardzo wyraźnej porażce w drugiej partii, nasze zawodniczki nie zwiesiły jednak głów. Próbowały do końca odwrócić losy rywalizacji, jednak w końcowych fragmentach Turczynki ponownie okazały się lepsze. Wszystko to złożyło się na porażkę i koniec marzeń o awansie do kolejnej fazy rywalizacji.

Turcja – Polska 3:0 (25:18, 25:14, 25:23)

Składy drużyn:

Turcja: Cansu Özbay (1), Tuğba Şenoğlu (10), Hande Baladİn (11), Eda Erdem Dündar (12), Zehra Güneş (9), Ebrar Karakurt (20), Simge Sebnem Akoz (L) oraz Ayça AYKAÇ (L)

Polska: Klaudia Alagierska (6), Magdalena Stysiak (14), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (9), Martyna Czyrniańska (3), Katarzyna Wenerska, Zuzanna Górecka (1), Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Monika Jagła (L), Malwina Smarzek-Godek (1)

źródło, fot. CEV