Wczorajszy mecz kibice zapamiętają na długo. Polki po bardzo zaciętym spotkaniu odniosły zwycięstwo nad Włoszkami 3:2, które pozwoliło to na uniknięcie Rosji w 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Warto wrócić do tego szczęśliwie zakończonego spotkania i przeczytać, co do powiedzenia miały po nim podopieczne Jacka Nawrockiego.

Maria Stenzel, libero reprezentacji Polski: Zdawałyśmy sobie sprawę jakiej rangi jest to mecz. Kibice ponieśli nas do zwycięstwa i mogę śmiało powiedzieć, że ta wygrana należy do każdego, kto był z nami na hali i trzymał za nas kciuki. Pokazałyśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Widziałam już, że w następnej rundzie trafimy na Hiszpanki. Wczorajszym meczem zgotowałyśmy sobie drogę, na której mogłyśmy trafić na Rosję. Teraz złapałyśmy oddech, bo łatwiej nam będzie grało się z Hiszpanią. Z drugiej strony niezależnie od tego jaki przeciwnik byłby po drugiej stronie, dałybyśmy z siebie maksimum. Nie ma meczów w których można odpuścić.

Natalia Mędrzyk, przyjmująca reprezentacji Polski: Jak widać potrafimy przegrać i wygrać z każdym. Taka chyba nasza uroda. Odbudowałyśmy się. Cieszy mnie to, bo to znaczy, że nasz zespół jest po prostu silny psychicznie. Kiedy Włoszki zaczynały wywierać na nas presję w ataku, to w naszej ekipie pojawiały się problemy w ataku. Myślę, że ten mecz mógł się podobać – było w nim wszystko.  Cieszę się, że go wygrałyśmy.

W niedzielę Polki zmierzą się z Hiszpankami w 1/8 finału Mistrzostw Europy. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać w TVP Sport oraz Polsacie Sport.

źródło: pzps.pl