Mecz otwarcia pamiętnych dla nas FIVB Mistrzostw Świata 2014 na PGE Narodowym, był ogromnym świętem dla wszystkich siatkarskich kibiców w naszym kraju. Na rozpoczęcie nadchodzących mistrzostw Starego Kontynentu, czeka nas podobne wydarzenie. 

24 sierpnia 2017, PGE Stadion Narodowy znów zapełni się siatkarskimi kibicami. W meczu otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017, biało-czerwoni zmierzą się na największym obiekcie sportowym w Polsce z reprezentacją Serbii. Dokładnie takie samo spotkanie miało miejsce na warszawskim stadionie na rozpoczęcie mistrzostw Świata w 2014 roku. Pojedynek ten z trybun będzie mogło obserwować ponad 60 tysięcy fanów.

-Robimy wszystko, by zapełnić obiekty jak największą liczbą kibiców. Wszystkim zależy, żeby mecz inauguracyjny turnieju odbył się na Stadionie Narodowym. Bilety na ten event zostaną wprowadzone dopiero w styczniu. – mówi prezes PZPS, Jacek Kasprzyk

Paweł Papke zapewnia, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego sezonu Ligi Światowej, kiedy to na trybunach świeciło pustkami: – Jestem jednak przekonany, że tym razem będziemy mogli liczyć na naszych wspaniałych kibiców. Termin jest dogodny, bo turniej jest na finiszu wakacji, a bilety nie będą zbyt drogie – mówi. 

Na PGE Narodowym zostaną rozegrane dwa pierwsze mecze grupy A. Oprócz spotkania Polska-Serbia, na warszawskim obiekcie zmierza się też Estonia i Finlandia.

źródło: przegladsportowy.pl