W nowym sezonie PlusLigi Marcin Waliński nadal będzie reprezentował barwy MKS-u Będzin. Kontrakt został przedłużony na kolejny rok.

Marcin Waliński ubiegły sezon spędził w MKS-ie Będzin. Wcześniej bronił barw m.in. Indykpolu AZS-u Olsztyn czy Transferu Bydgoszcz, gdzie spędził największą część swojej kariery.

Statystyki przyjmującego z ubiegłego sezonu prezentują się następująco:

  • Marcin rozegrał 123 sety, zdobywając w sumie 395 punktów;
  • posłał w boisko rywali 28 asów serwisowych;
  • ogółem miał ponad 45% skuteczności w ataku;
  • zdobył 26 punktów blokiem.

Sam zawodnik tak komentuje swoją decyzję o pozostaniu w MKS–ie Będzin na kolejny sezon:

Klub uwierzył we mnie jako zawodnika i to było dla mnie najważniejsze. Po drugie dał mi szansę, na którą czekałem. Wierzę, że ta współpraca nadal będzie się rozwijać w dobrym kierunku. Jeżeli klub przedłużył ze mną kontrakt to nie na piękne oczy, ale chciał się ze mną związać na kolejne rozgrywki. Stabilizacja to dla mnie najważniejsza rzecz, nie chciałbym się co roku przenosić z miejsca na miejsce. Oczekujemy z żoną narodzin córeczki Mai i wspomniana stabilizacja jest dla nas bardzo cenna. A decyzja o związaniu się na kolejny sezon z MKS-em była decyzją wspólną.

Ten zespół został skompletowany z zawodników, którzy w innych klubach nie zostali docenieni i przyszli właśnie do Będzina. Ta drużyna jest złożona z dobrych charakterów. Odpowiedni gracze plus świetny trener – to tworzy całość, to jest nasza siła. Teraz MKS Będzin jest rodziną, razem spędzamy ze sobą więcej czasu niż w domu – ocenia klub Marcin.

Dotychczasowe ruchy transferowe w ekipie MKS-u to przedłużenie kontraktów z Marcinem Walińskim oraz Mateuszem Przybyłą. Drużynę opuszcza z kolei Krzysztof Rejno, który wraca z wypożyczenia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: mksbedzin.pl / plusliga.pl