Władze Polskiej Ligi Siatkówki pozytywnie rozpatrzyły wniosek drużyny z Warszawy o dopuszczenie klubu do walki w Lidze Siatkówki Kobiet. Klub czeka jeszcze weryfikacja przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która oceni postępy w dostosowaniu się do wymogów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wisła Warszawa ma teraz czas by do czasu weryfikacji spełnić zalecenia, jakie zostały zapisane w raporcie z audytu przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Klub ma na to czas do 31 lipca. – W przypadku Wisły Warszawa, po stanowczych deklaracjach Zarządu tej Spółki, iż wszelkie niedociągnięcia wskazane w audycie firmy Deloitte zostaną szybko usunięte, Rada Nadzorcza PLS postanowiła warunkowo dopuścić klub do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział Andrzej Gołaszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PLS SA. – Dopuszczenie pod warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej oznacza, iż w praktyce klub otrzymał dodatkowy czas (ponad miesiąc) na uregulowanie wszystkich braków wymienionych w raporcie Deloitte. Kierowaliśmy się dobrem kobiecej siatkówki wierząc, iż Zarząd Spółki Wisła Warszawa, zyskując dodatkowy czas, będzie w stanie spełnić wymogi i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Siatkówki Kobiet. Musi jednak spełnić warunki wpisane w naszej uchwale w nieprzekraczalnym terminie 31 lipca 2019 roku – dodaje przewodniczący.

Warszawski klub zapewnia, że dołoży wszelkich starań by spełnić wszelkie wymogi i móc w przyszłym sezonie rywalizować na poziomie Ligi Siatkówki Kobiet.

źródło: Wisła Warszawa, fot.: Krawczyk.photo