Reprezentacja Rosji po zaciętym pięciosetowym pojedynku pokonała drużynę Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi kapitanów i trenerów obu ekip.

Sergey Shliapnikov, trener reprezentacji Rosji

Straciliśmy w tym meczu bardzo dużo sił, ale po zwycięstwie nad Polską i USA jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach. Jestem zadowolony z tego przystanku na drodze do finału Ligi Światowej.

John Speraw, trener reprezentacji USA:

Oczywiście, jestem rozczarowany, ale szczęśliwy, że graliśmy wspaniałą siatkówkę, walczyliśmy z całych sił i cały czas mieliśmy podniesione głowy. Prawie rozstrzygnęliśmy ten mecz na naszą korzyść, nie grając naszej najlepszej siatkówki. W trzecim secie zmagaliśmy się z fazą przyjęcia, mimo że passing był dużo lepszy. Doceniamy polskich kibiców i uwielbiamy grać tutaj. Jesteśmy wdzięczni, że jesteśmy tutaj i czekamy niecierpliwie na mecz z gospodarzem.

Dmitry Kovalev, kapitan reprezentacji Rosji:

Ten mecz był bardzo interesujący. Jesteśmy zadowoleni, że go wygraliśmy. Pokazaliśmy w naszej grze ogromnie dużo charakteru. Prawdę mówiąc, mogliśmy ten mecz, albo przegrać albo wygrać, ale cieszymy się z tego, że pokazaliśmy charakter.

Kawika Shoji, kapitan reprezentacji USA:

To była wielka walka. Rozczarowujące jest to, że daliśmy z siebie wszystko w tym meczu, nasz poziom gry nie był najwyższy, ale walczyliśmy razem a Rosja była trochę lepsza, tylko o kilka punktów. Jestem dumny ze swojej drużyny, zawsze dajemy z siebie wszystko, jesteśmy pozytywni, ale to po prostu nie była nasza najlepsza gra. Będziemy oglądać mecz Polski i postaramy się wyciągnąć z tego spotkania wnioski. To zawsze ekscytujące i zabawne grać przeciwko Polsce w Polsce, to wyjątkowe doświadczenie. Uwielbiamy polskich fanów, to przyjemność grać tutaj, oczekujemy jutro zaciętej walki i mamy nadzieję, że będzie to świetny mecz.

źródło: pzps.pl
fot. FIVB