Reprezentacja Polski w pierwszym meczu turnieju w Łodzi pokonała w czterech setach Argentynę. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Luciano De Cecco, kapitan reprezentacji Argentyny:

Gratuluję zwycięstwa polskiej drużynie, ale chciałbym również pogratulować postawy i walki moim kolegom z zespołu, ponieważ zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobre spotkanie. Momentami graliśmy na poziomie zbliżonym do Polaków. Zaprezentowaliśmy dobry kierunek, musimy się go trzymać, aby grać coraz lepiej.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Cieszymy się ze zwycięstwa w pierwszym meczu przed własną publicznością. Jednak teraz zapominamy już o tej wygranej i koncentrujemy się na kolejnym meczu z Rosją.

Julio Velasco, trener reprezentacji Argentyny:

W dzisiejszym meczu momentami graliśmy na takim samym poziomie jak Polacy, ale ostatecznie to oni popełnili mniej błędów i odnieśli zwycięstwo. Myślę, że mój zespół musi popracować nad stroną mentalną – powinniśmy pokazywać mentalność zwycięzców. Po wygraniu trzeciego seta zbyt łatwo oddaliśmy inicjatywę Polsce na początku kolejnej partii. Dodatkowo nie jestem zadowolony z naszego przyjęcia flotów, popełniliśmy za dużo błędów w tym elemencie, nawet jeśli była to trudna zagrywka.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

To było długie i ciężkie spotkanie. Rozegraliśmy cztery wyrównane sety, musieliśmy walczyć o zwycięstwo w każdej partii do samego końca. Myślę, że możemy grać trochę lepiej. Dzisiaj popełniliśmy zbyt dużo błędów, szczególnie w polu serwisowym. Z wyjątkiem kapitana – Michała Kubiaka, który ma inny plan przygotowań większość zawodników miało okazję pojawić się na parkiecie i powalczyć w tym spotkaniu. Moim zdaniem, powinniśmy zagrać lepiej w kolejnych meczach tego turnieju.

inf. własna