FIVB zdecydowała, że siatkówka na najwyższym światowym poziomie po raz kolejny zawita do naszego kraju. Polska będzie organizatorem aż trzech turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów 2020.

W przyszłym roku Polscy kibice będą mogli aż trzykrotnie na żywo kibicować naszej reprezentacji. Polska zorganizuje w sumie aż trzy turnieje Ligi Narodów, dwa męskie oraz jeden żeński.

Kibice Biało-czerwonych będą mieli okazję wspierać naszą męską reprezentację podczas pierwszego i trzeciego turnieju interkontynentalnego. Na inaugurację Polacy zmierzą się z Serbią, Włochami oraz Słowenią. Pierwszy turniej zaplanowano na 22-24 maja. Kolejna okazja do wspierania na żywo Polaków będzie w dniach 5-7 czerwca, kiedy to zagramy z Chińczykami, Bułgarami oraz Brazylijczykami. Przypomnijmy, że Polacy w minionej edycji Ligi Narodów stanęli na podium, zajmując trzecie miejsce.

Żeńska reprezentacja przed własną publicznością zaprezentuje się w dniach 9-11 czerwca. Ich rywalkami będą Brazylijki, Niemki oraz Tajki. Polki również mają za sobą bardzo dobry występ w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwone awansowały do Final Six i ostatecznie zajęły piąte miejsce w końcowej klasyfikacji.

źródło: Polsat Sport, fot. Katarzyna Kozłowska