Chemik Police w oficjalnym komunikacje potwierdził, że domowe mecze w Lidze Mistrzyń będzie rozgrywał w koszalińskiej hali. Kibice żeńskiej siatkówki będą więc mogli obejrzeć co najmniej 3 mecze. Jeśli aktualnym Mistrzyniom Polski uda się wyjść z grupy pojedynków może być więcej.

W obecnym sezonie LSK domowe mecze Chemik rozgrywa w hali w Policach. Przepisy Ligi Mistrzyń wykluczają jednak taką możliwość więc klub musiał znaleźć jakąś alternatywę. Udało się porozumieć z władzami Koszalina i to właśnie w Hali Widowiskowo-Sportowej zostaną rozegrane poszczególne mecze.

Koszalin był jednym z naszych pierwszych pomysłów. Przedstawiciele Koszalina od początku rozmów byli niezwykle zainteresowani, aby mistrz Polski rozgrywał mecze Ligi Mistrzyń w ich hali. Powiedzieli nam, że to elitarne rozgrywki sportowe i złożyli ofertę. W porównaniu do innych, jakie otrzymaliśmy, oferta koszalińska była najkorzystniejsza i bardzo atrakcyjna finansowo. Dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika Police.

To fantastyczna okazja sportowa i marketingowa. Mistrzynie Polski zagrają w naszym mieście. Kibice będą mieli okazje zobaczyć siatkarki ze światowego topu. Długo się nie zastanawialiśmy, złożyliśmy ofertę Chemikowi i cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia – dodaje Łukasz Bednarek, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.

Więcej informacji zostanie podana wkrótce.

źródło: Chemik Police