Wicemistrzynie Polski – Grot Budowlani Łódź jutrzejszym meczem z Dynamem Moskwa rozpoczną zmagania w Lidze Mistrzyń. W wyniku losowania trafiły do bardzo mocnej grupy, jednak mimo to nie poddają się i zapowiadają walkę. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co przed inauguracyjnym meczem powiedziała przyjmująca łódzkiej drużyny Julia Twardowska

– W najbliższy czwartek rozpoczynacie walkę w Lidze Mistrzyń. Czeka Was tam jednak niezwykle trudne zadanie, gdyż trafiłyście na bardzo silne rywalki…

Na pewno zespół z Moskwy to rywal z najwyższej półki. Dysponują bardzo silnym atakiem i zagrywką. Jednak jak każdy zespół ma swoje słabsze strony, które będziemy chciały wykorzystać. Jeśli każda z nas da z siebie wszystko myślę, że możemy zagrać naprawdę dobre spotkanie.

– Losowanie nie było dla was łaskawe, trafiłyście do silnej grupy z europejskimi potęgami. Czy spotkanie z tak mocnymi rywalkami dodatkowo motywuje?

– To prawda trafiłyśmy na trzy europejskie potęgi. Jednak wychodząc na mecze będziemy skupiać się na swojej grze. Nie mogą nas paraliżować nazwiska dziewczyn po przeciwnej stronie siatki.

– W poprzednim sezonie zdobyłyście już pewne doświadczenia w europejskich pucharach. Jak myślisz, czy to w jakiś sposób może przełożyć się na Waszą grę w czekających Was spotkaniach?

– Myślę, że dzięki grze w europejskich pucharach w tamtym roku nasz zespół zdobył pewne doświadczenie, które może nam pomóc w nadchodzących spotkaniach. Jestem pewna, że tak doświadczona zawodniczka jak Agata Witkowska, która miała do czynienia z Ligą Mistrzyń będzie dla nas ogromnym wsparciem.

– W pierwszym meczu zmierzycie się z drużyną Dynamo Moskwa. Nie jesteście faworytkami ale przez to możecie zagrać z mniejszą presją, co z pewnością może Wam pomóc.

– Zgadza się. W meczu z Dynamo nie jesteśmy faworytkami. Dzięki temu nie ciąży na nas presja. Chciałabym, żebyśmy zagrały dobry mecz, który ucieszy oko kibica.

– Inauguracyjny mecz rozegracie przed własnymi kibicami, to chyba również powinno działać na Waszą korzyść

–  Nasi kibice są dla nas zawsze ogromnym wsparciem. W czwartek liczymy na ich obecność i głośny doping.

– Bardzo dziękuję za rozmowę