Za nami drugie starcie Biało-Czerwonych na olimpijskim boisku. Tym razem nie oddaliśmy reprezentacji Włoch żadnego seta. Już od pierwszych piłek dobrze radziliśmy sobie zarówno w defensywie, jak i w walce na siatce. Dobrze radziliśmy sobie również w polu serwisowym. Mimo paru błędom, skutecznie utrudnialiśmy naszym rywalom wyprowadzanie ataków. W drugiej partii gra się wyrównała, nasi rywale robili, co w ich mocy by dać sobie szanse na korzystniejszy wynik. My jednak lepiej spisaliśmy się w końcówce, dzięki dobrej postawie w polu zagrywki, daliśmy sobie możliwość skończenia decydujących akcji. Napędzeni korzystnym dla siebie wynikiem, Biało-Czerwoni zrobili, co w ich mocy by nie pozwolić sobie na kłopoty. Kąsaliśmy Włochów zagrywką, dobrze radząc sobie w obronie, dawaliśmy sobie możliwość wyprowadzania skutecznych kontr i bloków. Doprowadziło nas to do końcowego triumfu, dzięki czemu Polacy w dobrych nastrojach będą mogli podejść do kolejnych spotkań.

Polska – Włochy 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)

Składy drużyn:

Polska: Wilfredo Leon (18), Bartosz Kurek (14), Piotr Nowakowski (5), Fabian Drzyzga (3), Aleksander Śliwka (9), Mateusz Bieniek (5), Paweł Zatorski (L) oraz Łukasz Kaczmarek, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski (1), Kamil Semeniuk

Włochy: Ivan  Zaytsev (7), Osmany Juantorena (9), Gianluca Galassi (7), Riccardo Sbertoli(7), Simone Anzani (6), Alessandro Michielleto (9), Massimo Colaci (L) oraz Jiri Kovar, Luca Vettori, Matteo Piano, Daniele Lavia (4)

źródło: FIVB, fot. Krawczyk.photo