Dziś w Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje do reprezentacji olimpijskiej odebrali siatkarze, sztab szkoleniowy i osoby współpracujące z kadrą.

W igrzyskach chcemy zajść jak najwyżej. Do Brazylii lecimy, tylko po to żeby wygrywać. Jesteśmy dobrze przygotowani. Szanujemy rywali, ale nie czujemy respektu przed żadną drużyną – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski, Rafał Buszek. Wtórował mu Fabian Drzyzga, rozgrywający biało-czerwonych – Teraz liczy się tylko gra w igrzyskach. Będziemy walczyć od pierwszego spotkania – powiedział.

Po wysłuchaniu hymnów – państwowego i olimpijskiego – zawodnicy, trenerzy oraz osoby z nimi współpracujące odebrali efektowne plakietki będące potwierdzeniem znalezienia się w olimpijskiej reprezentacji, a potem złożyli ślubowanie.

Teksty ślubowań odczytali Michał Kubiak w imieniu sportowców oraz Andrzej Kijowski (strzelectwo) w imieniu sztabu szkoleniowego.

Ślubowanie przyjęli i nominacje wręczyli wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i medalista igrzysk Ryszard Stadniuk oraz członek Prezydium PKOl Andrzej Person. Pogratulowali oni zawodnikom i osobom im towarzyszącym zakwalifikowania do reprezentacji i życzyli szczęśliwej podróży do Rio de Janeiro, a na miejscu – udanych startów.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odleci do Brazylii już jutro. Przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich będzie przygotowywać się do startu na zgrupowaniu w Belo Horizonte, gdzie ma w planie rozegranie sparingów w celu sprawdzenia formy.

źródło: pzps.pl
fot. YaOskar