W czwartek na PGE Narodowy odbędzie się Ceremonia i Mecz Otwarcia LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Zagrają zespoły Polski i Serbii, które przed trzema laty zainaugurowały rywalizację w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Lubor Halanda, przedstawiciel Europejskiej Konfederacji Siatkówki:

Polski Związek Piłki Siatkowej po raz drugi organizuje Mecz Otwarcia. Wierzę, że i tym razem przedsięwzięcie zakończy się sukcesem. W imieniu CEV dziękuję PZPS za realizację tego wydarzenia. Dziękuję sponsorom, wolontariuszom i tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

Monika Borzdyńska, Dyrektor ds. Komunikacji i Promocji, Rzecznik Prasowy PL.2012+:

PGE Narodowy jest gotowy na przyjęcie uczestników Ceremonii i Meczu Otwarcia. Jest to miejsce pozytywnej energii i życzę, żeby jej nie zabrakło jutro.

Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii:

Jutro dwie topowe drużyny zagrają ważny mecz w nietypowych warunkach. Jestem przekonany, że nie popełnimy błędów sprzed trzech lat i odniesiemy zwycięstwo. Mamy doświadczenie z gry na stadionie w Kurytybie.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Chcielibyśmy, żeby już zaczęło się. Czekamy na ten mecz z niecierpliwością. Obie drużyny zagrają w takich samych warunkach i nie będziemy mieli wpływu na aurę. Będzie nam kibicowało 60 tysięcy ludzi i mam nadzieję, że ten doping nam pomoże. W zespole Serbii jest wielu utalentowanych zawodników, ale potencjał tej drużyny na pewno nie jest większy od naszej. Lubimy grać przed własną publicznością.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii:

Mieliśmy długie i ciężkie lato. Przepracowaliśmy ten czas jak najlepiej. Na pewno zwycięstwo w Meczu Otwarcia mocno wzmocniłoby zespół, ale turniej jest długi i porażka jeszcze niczego nie przekreśla. Chciałbym, żeby moi zawodnicy wyszli jutro na boisko maksymalnie skoncentrowani i dali z siebie wszystko. Jeśli grasz dobrze, to możesz uciszyć ponad 60 tysięcy widzów.

Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji Polski:

Serdecznie witam naszych rywali. Lubię z nimi rywalizować. Ostatnie siedem tygodni przepracowaliśmy dobrze. W LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 zagra kilka mocnych, wyrównanych zespołów.

pzps.pl

Zobacz również: