Dzisiaj w Münster odbyła się konferencja prasowa z udziałem Denisa Kaliberdy i Christiana Fromma. Zawodnicy mówili o przygotowaniach do Igrzysk Europejskich, które już w czerwcu odbędą się w Baku.

fivb.org

Reprezentacja Niemiec od 13 maja przygotowuje się do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Baku. Już na początku okresu przygotowawczego drużyna rozegrała trzy mecze towarzyskie z Egiptem. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem gości, a dwa kolejne triumfem gospodarzy. Podopieczni trenera Heynena 5 czerwca rozegrają pierwszy oficjalny mecz, od czasu zdobycia brązowego medalu podczas Mundialu w Polsce. Ich rywalem będzie reprezentacja Słowacji. „Słowacy na pewno przyjadą z najsilniejszym składem. Zawsze stanowią duże wyzwanie dla przeciwnej drużyny, bo są wymagającym rywalem.” – przyznaje Christian Fromm.

Podczas konferencji prasowej zawodnicy odnieśli się do sukcesu, który udało im się osiągnąć podczas wrześniowego turnieju. „Zdobyliśmy ten medal, ponieważ było to dla nas bardzo ważne. Byliśmy w stanie skoncentrować się na naszym celu, zagraliśmy dobrze jako drużyna i zasłużyliśmy na wygraną” – wyjaśnia Denis Kaliberda. Niemiecki przyjmujący ze względu na kontuzję braku, której doznał na początku sezonu 2014/2015 oraz operację, nie grał w dalszej części rozgrywek. W reprezentacji prawdopodobnie będzie występował jako libero, na tej pozycji przewidywany jest również jego występ podczas Igrzysk Europejskich. Zawodnik stawia przed sobie wysokie cele na nadchodzący turniej. „Igrzyska Europejski są jak młodsze rodzeństwo Igrzysk Olimpijskich. Wciąż trenujemy dążąc do odpowiedniej formy, ale chcemy wygrać w Baku.” – dodaje gracz.