Serbowie przegrali dzisiaj w trzech setach z niesamowicie dysponowanymi zawodnikami Francji. Zapis konferencji prasowej po finałowym meczu znajduje się poniżej.

 

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Zwycięstwo w Lidze Światowej to znakomite uczucie, tym bardziej, że przebyliśmy długą drogę, żeby tutaj być. Zaczęliśmy ją trzy miesiące temu. Zagraliśmy wiele meczów z niezwykle trudnymi rywalami. Osiągnęliśmy sukces, ponieważ skupialiśmy się na każdym najmniejszym punkcie. Byliśmy dzisiaj wystarczająco skoncentrowani, żeby wykorzystać szansę, przed jaką stanęliśmy. To jest powód, dzięki któremu dzisiaj wygraliśmy.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Przyjechaliśmy tutaj z mniejszą presją niż pozostałe zespoły, ponieważ graliśmy w drugiej dywizji, ale wiedzieliśmy, że możemy wygrać. Zwyciężyliśmy z Brazylią w 2013 roku, dlatego wiedzieliśmy, że możemy to powtórzyć. Nie wiem, w jaki sposób mógłbym wyrazić to, co czujemy. Ciężko o tym myśleć dzisiaj, może jutro przyjdzie na to czas. Chciałbym jednak podkreślić, że jesteśmy szczęśliwi, ponieważ trenowaliśmy bardzo ciężko dwa i pół miesiąca a teraz zdobyliśmy to trofeum dla Francji. Nie znam słów, by opisać to wszystko.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii:

Gratuluję drużynie Francji! Porażka jest wliczona w sport. Dzisiaj nie graliśmy tak jak w poprzednich meczach. Nasz zespół nie grał tak ostro, jak powinien. Jednak najważniejsze jest to, że dla nas to jest, mimo wszystko udany sezon. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z naszego występu w całym turnieju. Chciałbym podziękować brazylijskim kibicom i wyrazić swoją wdzięczność za to, ile miłości nam okazji podczas tych rozgrywek. Czuliśmy się tak jak w domu.

Aleksandar Atanasijević, atakujący reprezentacji Serbii:

Nie zagraliśmy dzisiaj dobrego spotkania. Nasz zespół nie był tak agresywny jak wczoraj, ale na pewno wyciągniemy wnioski z tego drugiego miejsca. Mamy młody zespół, odpoczniemy jeden miesiąc i wrócimy znów do treningów i walki o złoto. Musimy skupić się na tym, żeby awansować do Rio 2016. To będzie niezwykle trudne zadanie, ale wierzymy w to, że możemy tego dokonać. Kibice byli wspaniali, moje serce napełniało się ciepłem. Życzyłbym sobie tego samego za rok.