Andrea Anastasi nadal będzie trenował drużynę z Gdańska!

Andrea Anastasi zdecydował się na pozostanie w Gdańsku i prowadzenie drużyny LOTOSU Trefla w najbliższym sezonie. Włoch podpisał umowę na kolejny rok z możliwością przedłużenia o 12 kolejnych miesięcy.

Włoski trener prowadzi drużynę z Gdańska od 2014 roku. Właśnie w sezonie 2014/2015 gdańszczanie pierwszy raz stanęli na podium krajowych rozgrywek. Przegrali wtedy w finałach z Asseco Resovią Rzeszów i mogli na szyjach zawiesić srebrne medale wicemistrzów Polski. Także w tamtym sezonie zdobyli Puchar Polski, a na początku kolejnego sięgnęli po Superpuchar. Andrea Anastasi prowadził także zespół z Gdańska w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie awansowali oni do najlepszej dwunastki europejskich drużyn. Poprzedni sezon zakończyli na 4. miejscu. W tym sezonie walczą o 7. miejsce z drużyną z Radomia.

Zdecydowanie wierzę w projekt, który rozpoczęliśmy trzy lata temu i bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku. Jesteśmy na właściwej drodze, by budować tu coraz lepszą drużynę, a także rozwijać zainteresowanie siatkówką wśród kibiców i całej gamy instytucji i osób nas wspierających. W naszych szeregach mamy wielu wspaniałych młodych graczy – zarówno w Młodej Lidze, jak i pierwszym zespole – którzy pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jestem dumny z ich codziennej, ciężkiej pracy, dzięki której dalej się rozwijają i podnoszą swoje kwalifikacje. Mijający sezon nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy, ale moim celem jest krok po kroku budować drużynę, która pomimo niższego budżetu niż w przypadku topowych zespołów będzie nawiązywać walkę z każdym przeciwnikiem. Bardzo się cieszę, że klub powierzył mi tę misję, by dalej prowadzić ten projekt – powiedział trener Andrea Anastasi.

źródło: sport.trefl.com

Facebook Comments