Portugalia wygrała swój pierwszy mecz w Lidze Światowej 2015! W pięciu setach (15:25, 25:21, 25:23, 21:25, 15:11) pokonała Holandię w grupie E.

Gido Vermeulen, trener Holandii:

W pierwszym secie nasza siatkówka była światowej klasy. Chyba popełniliśmy jeden albo dwa błędy. Później nie byliśmy już wystarczająco skupieni. Portugalia zaczęła twardo walczyć, na każdy możliwy sposób i nie zareagowaliśmy na to prawidłowo. Jeśli chcemy rywalizować o pierwsze miejsce w grupie, musimy wygrać wszystkie pozostałe mecze.

Nimir Abdelaziz, kapitan Holandii:

W zeszłym tygodniu Portugalia przegrała pierwszy mecz z Belgią 0:3. Dzień później wygrali dwa sety i byli blisko zwycięstwa w meczu. Bazując na tych informacjach wiedzieliśmy, że będą w stanie zrobić to, co pokazali dzisiaj. Portugalii udało się nas zdekoncentrować i nie mogliśmy się odbudować. Teraz musimy się skupić na meczach z Finlandią i Belgią, aby zachować nadzieję na awans do final four.

Hugo Silva, trener Portugalii:

Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz. Mój zespół walczył bardzo mocno o to zwycięstwo. Po wczorajszym spotkaniu wywnioskowaliśmy, że musimy poprawić przyjęcie i lepiej zagrywać. Dobrze, że zespół to dzisiaj poprawił. To nasza pierwsza wygrana w Lidze Światowej 2015 i dlatego jest bardzo ważna. W kolejnych meczach będziemy walczyć tak jak dzisiaj.

Alexandre Ferreira, zawodnik Portugalii:

To dla nas ważne zwycięstwo, bo pierwsze w tegorocznej Lidze Światowej. W porównaniu do wczorajszego meczu, dzisiaj zagraliśmy bardziej jako zespół. To jest bardzo ważne w siatkówce. To było spotkanie pełne emocji, ale my takie lubimy. To był świetny mecz dla kibiców.