Artur Szalpuk kończy swoją przygodę z PGE Skrą Bełchatów. 22-letni przyjmujący występował w bełchatowskim klubie przez ostatni sezon.

PGE Skra była dla młodego siatkarza czwartym klubem w karierze. Wcześniej występował w MKS MDK Warszawa, AZS Politechnice Warszawskiej i Cerradzie Czarnych Radom. Z bełchatowskim zespołem zadebiutował w Lidze Mistrzów i zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski.

Szczególnie zapamiętam zwłaszcza to srebro. PGE Skra już zawsze pozostanie tym klubem, z którym zdobyłem pierwszy medal w seniorskiej siatkówce. Oczywiście był też debiut w Lidze Mistrzów, a także finał Pucharu Polski, więc zdobyłem cenne doświadczenie. Zobaczyłem jak funkcjonuje tak duży klub, jakim jest PGE Skra i myślę, że jestem lepszym zawodnikiem niż rok temu – twierdzi Artur.

Młody i utalentowany przyjmujący w zakończonym sezonie wystąpił w 29 meczach ligowych, rozegrał 87 setów, zdobywając 199 punktów (172 atakiem, 19 blokiem, 8 zagrywką). W turnieju finałowym Pucharu Polski odebrał nagrodę dla najlepiej zagrywającego siatkarza.

W przyszłym sezonie Artur będzie zawodnikiem LOTOSU Trefla Gdańsk.

źródło: skra.pl / sport.trefl.com