Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3 – po raz kolejny to porzekadło się sprawdziło. Emocji dostarczyli siatkarze Polski i Iranu, ale to Biało-czerwoni zachowali miano niepokonanej drużyny obok USA. Poniżej pomeczowa konferencja.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Kolejne ciężkie spotkanie i wielka satysfakcja ze zwycięstwa, które jest bardzo ważne. Zawsze ciężko gra się z Iranem. To prawda, że przez ostatnie dwa lata wygrywamy z nimi często, ale zawsze musimy grać bardzo dobrze i to interesująca rozgrywka  z Maroufem, który często zmienia strategię gry. W pierwszym secie Iran dominował, grali lepiej od nas. Mogliśmy wygrać w drugiej partii, ale to była siatkówka na najwyższym poziomie. Po raz kolejny chciałem powiedzieć o zmianach w moim zespole, Drzyzga i Mika dali wiele energii drużynie i wykonali wspaniałą robotę – to jest prawdziwy zespół.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa z Iranem. Nie zaczęliśmy tego meczu tak dobrze, jak oczekiwaliśmy, a oni zagrali niesamowitą siatkówkę. Byliśmy nieco nerwowi, ale byliśmy w stanie wygrać 3:2 i w tych okolicznościach jestem niesamowicie szczęśliwy, że nie przegraliśmy i kontynuujemy marsz zwycięstw w tym meczu.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu:

Dzisiaj próbowaliśmy grać dobrą siatkówkę i myślę, że nam się to udało. Prowadzić 2:0 z Polską w ważnym turnieju nie jest łatwo. Po dwóch setach nie przestaliśmy grać, ale Polska się odrodziła, zaczęli przyjmować bardzo dobrze i serwować bardzo mocno. Byłem zły o początek piątego seta. Przy stanie 12:11 powinno był po 11 i może partia zakończyłaby się inaczej.

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu:

To był dobry mecz, ponieważ oba zespoły grały bardzo dobrą siatkówkę. Zaczęliśmy bardzo dobrze i myśleliśmy, że wygramy ten mecz, ale ostatecznie okazało się, że przeciwnik zagrał lepiej od nas. Polska jest we wspaniałej dyspozycji i bardzo ciężko się z nią gra. Dzisiaj walczyliśmy i moi zawodnicy wykonali świetną robotę, więc to rozczarowanie.