Kwal. do MŚ [M]: Terminarz rozgrywek

W tym tygodniu ruszają kwalifikacje do mistrzostw świata 2018. Europejskie drużyny zmierzą się ze sobą w 6 turniejach i zagrają o przepustkę do udziału w turnieju organizowanym przez Włochy i Bułgarię. Polacy są obrońcami tytułu mistrzowskiego i mają zagwarantowany udział.

W nadchodzącym tygo rusza 6 turniejów kwalifikacyjnych w różnych europejskich krajach, w których zmierzy się w sumie 36 reprezentacji. Rozgrywki rozpoczną się we wtorek/środę i potrwają aż do niedzieli, a bezpośredni awans do mistrzostw świata uzyska tylko tylko zwycięzca każdego z turniejów. Drużyny z drugich miejsc będą mogły przepustkę wywalczyć jeszcze w trzecim etapie kwalifikacji, który odbędzie się w trzecim tygodniu sierpnia. Pozostałe drużyny nie będą miały możliwości zagrania w MŚ. Polacy, Włosi i Bułgarzy mają już zapewniony udział (obrońcy tytułu i gospodarze). Poniżej przedstawiamy terminarz rozgrywek w każdej z grup (godziny spotkań w grupie E podano według czasu polskiego).

Grupa A:

Uczestnicy: Francja (gospodarz), Niemcy, Turcja, Ukraina, Azerbejdżan, Islandia

  • 24.05: Turcja – Azerbejdżan (15:00), Niemcy – Ukraina (17:30), Islandia – Francja (20:30)
  • 25.05: Azerbejdżan – Niemcy (15:00), Islandia – Turcja (17:30), Francja – Ukraina (20:30)
  • 26.05: Niemcy – Islandia (15:00), Ukraina – Azerbejdżan (17:30), Turcja – Francja (20:30)
  • 27.05: Islandia – Ukraina (15:00), Francja – Azerbejdżan (17:30), Turcja – Niemcy (20:30)
  • 28.05: Azerbejdżan – Islandia (15:00), Ukraina – Turcja (17:30), Niemcy – Francja (20:30)

Grupa B:

Uczestnicy: Holandia (gospodarz), Słowacja, Grecja, Austria, Luksemburg, Mołdawia

  • 23.05: Słowacja – Austria (15:00), Mołdawia – Grecja (17:30), Luksemburg – Holandia (20:00)
  • 24.05: Austria – Grecja (15:00), Słowacja – Luksemburg (17:30), Holandia – Mołdawia (20:00)
  • 25.05: Luksemburg – Austria (15:00), Mołdawia – Słowacja (17:30), Grecja – Holandia (20:00)
  • 27.05: Luksemburg – Mołdawia (15:00), Austria – Holandia (17:30), Słowacja – Grecja (20:00)
  • 28.05: Mołdawia – Austria (14:30), Holandia – Słowacja (17:00), Grecja – Luksemburg (19:30)

Grupa C:

Uczestnicy: Słowenia (gospodarz), Belgia, Portugalia, Łotwa, Izrael, Gruzja

  • 24.05: Portugalia – Belgia (15:00), Słowenia – Gruzja (17:30), Izrael – Łotwa (20:00)
  • 25.05: Belgia – Gruzja (15:00), Łotwa – Słowenia (17:30), Portugalia – Izrael (20:00)
  • 26.05: Gruzja – Łotwa (15:00), Słowenia – Portugalia (17:30), Izrael – Belgia (20:00)
  • 27.05: Portugalia – Gruzja (15:00), Izrael – Słowenia (17:30), Belgia – Łotwa (20:00)
  • 28.05: Gruzja – Izrael (15:00), Słowenia – Belgia (17:30), Łotwa – Portugalia (20:00)

Grupa D:

Uczestnicy: Estonia (gospodarz), Rosja, Czarnogóra, Rumunia, Węgry, Kosowo

  • 24.05: Czarnogóra – Rosja (14:00), Estonia – Rumunia (17:00), Węgry – Kosowo (19:30)
  • 25.05: Rosja – Rumunia (14:00), Kosowo – Estonia (17:00), Czarnogóra – Węgry (19:30)
  • 26.05: Rumunia – Kosowo (14:00), Estonia – Czarnogóra (17:00), Węgry – Rosja (19:30)
  • 27.05: Czarnogóra – Rumunia (14:00), Węgry – Estonia (17:00), Rosja – Kosowo (19:30)
  • 28.05: Rumunia – Węgry (14:00), Kosowo – Czarnogóra (16:30), Estonia – Rosja (19:30)

Grupa E:

Uczestnicy: Chorwacja (gospodarz), Serbia, Białoruś, Dania, Szwajcaria, Norwegia

  • 24.05: Dania – Szwajcaria (15:00), Serbia – Białoruś (17:30), Norwegia – Chorwacja (20:00)
  • 25.05: Dania – Serbia (15:00), Białoruś – Norwegia (17:30), Szwajcaria – Chorwacja (20:00)
  • 26.05: Norwegia – Dania (15:00), Serbia – Szwajcaria (17:30), Chorwacja – Białoruś (20:00)
  • 27.05: Serbia – Norwegia (15:00), Dania – Chorwacja (17:30), Szwajcaria – Białoruś (20:00),
  • 28.05: Norwegia – Szwajcaria (15:00), Chorwacja – Serbia (17:30), Białoruś – Dania (20:00)

Grupa F:

Uczestnicy: Czechy (gospodarz), Finlandia, Hiszpania, Szwecja, Cypr, Irlandia Płn.

  • 24.05: Finlandia – Cypr (15:00), Irlandia Płn.- Czechy (17:30), Szwecja – Hiszpania (20:00)
  • 25.05: Finlandia – Irlandia Płn.(15:00), Czechy – Szwecja (17:30), Cypr – Hiszpania (20:00)
  • 26.05: Szwecja – Finlandia (15:00), Irlandia Płn.- Cypr (17:30),  Hiszpania – Czechy (20:00)
  • 27.05: Irlandia Płn.- Szwecja (15:00), Cypr – Czechy (17:30), Finlandia -Hiszpania (20:00)
  • 28.05: Szwecja – Cypr (15:00), Hiszpania – Irlandia Płn.(17:30), Czechy – Finlandia (20:00)

źródło: cev.lu, fot.: FIVB

Facebook Comments