Przedstawiciele Ukraińskiej Federacji skontaktowali się z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej z prośbą o pomoc. Tym razem potrzebne są stare siatki sportowe, które w obliczu agresji Rosji, zyskały nowe przeznaczenie. 

– We wtorkowe popołudnie skontaktowali się z nami nasi przyjaciele z Federacji Ukraińskiej, pytając czy nie dysponujemy niepotrzebnymi siatkami, z których ludzie na Ukrainie, przygotowują siatki maskujące przed atakami Rosjan. Nie zastanawialiśmy się ani chwili i ruszyliśmy z pomocą. Rozesłaliśmy informację w całym środowisku siatkarskim i zgodnie z przypuszczeniami, spotkaliśmy się z ogromną życzliwością – powiedział Jacek Sęk, Sekretarz Generalny PZPS.

Przedstawicielom PZPS udało się także dotrzeć do władz piłki ręcznej.

– Skontaktowałem się z panem Henrykiem Szczepańskim, prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce który zadeklarował, że jego środowisko także włączy się do akcji. Wiem, że rozesłał informację po całym kraju i niemal natychmiastowo spotkał się pozytywnym odzewem. Cieszy mnie, że sporty drużynowe, również w swoim działaniu potwierdzają jak ważna jest solidarność i jedność.  Razem możemy jeszcze więcej! – mówi Andrzej Lemek, wiceprezes PZPS.

Wszystkie ciemne (nie jaskrawe) siatki można przekazywać osobiście lub pocztowo na adres: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 32-100 Proszowice, ul. Parkowa 10

Koordynacją akcji zajmuje się Dariusz Pomykalski, Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer: 604 631 441.

Zbiórka siatek trwa do niedzieli, a po jej zakończeniu sprzęt zostanie przekazany stronie ukraińskiej. Transport ruszy natychmiast.

źródło: PZPS/foto:CEV