W Szczecinie nie zwalniają tempa na rynku transferowym. Kolejnym wzmocnieniem Stoczni jest belgijski środkowy, Simon Van De Voorde.

Mierzący 208 centymetrów środkowy siatkarską karierę rozpoczynał w VC Averbode. Polskim kibicom jest świetnie znany z Jastrzębskiego Węgla, gdzie pod skrzydłami Roberto Piazzy grał w sezonie 2013/2014. Belg w swoim CV ma również występy w utytułowanym na krajowym podwórku Noliko Maaseik, a także we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował barwy Andreoli Latina i Diatec Trentino. Ostatni sezon spędził w barwach irańskiego Pajkanu Teheran.

Van De Voorde w swoim dorobku ma chociażby wicemistrzostwo Włoch czy brązowy medal mistrzostw Polski. W barwach Noliko wygrał wszystkie tytuły w Belgii, a jako siatkarz Trentino i Jastrzębskiego Węgla zdobywał również laury w europejskich pucharach. Wywalczył srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów oraz stanął na drugim stopniu podium Pucharu CEV, którego został wybrany najlepszym blokującym. W 2016 roku dodał do tego jeszcze brązowy krążek Klubowych Mistrzostw Świata z zespołem z Trydentu.

28-latek ma również duże doświadczenie na międzynarodowych parkietach. Rozegrał ponad trzysta spotkań w reprezentacji Belgii, z którą w ubiegłym roku otarł się o medal mistrzostw Europy. W 2013 roku Czerwone Diabły ze środkowym w składzie wygrały Ligę Europejską.

 – Cieszę się, że dołączam do drużyny ze Szczecina i mam nadzieję, że czeka nas wspólnie bardzo udany sezon – skomentował krótko swoje przenosiny na Pomorze.

Simon Van De Voorde to piąty transfer klubu z Pomorza w tym okienku. Wcześniej do Stoczni dołączyli Lukas Tichacek, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło i dyrektor sportowy, Radostin Stojczew.

źródło: kpsstocznia.pl
fot: CEV