Transfery: Reprezentant Argentyny zamyka skład GKS-u Katowice

GKS Katowice ogłosił dzisiaj swojego ostatniego zawodnika. Jest nim 24-letni przyjmujący reprezentacji Argentyny – Gonzalo Quiroga.

24-letni Gonzalo Quiroga to jeden z największych argentyńskich talentów ostatnich lat. Siatkówkę ma w genach. Jest bratankiem Raula Quirogi, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku oraz młodszym bratem Rodrigo Quirogi, który przez wiele lat był etatowym reprezentantem Argentyny. Swoją karierę Gonzalo rozpoczął w rozgrywkach uniwersyteckich w USA, gdzie reprezentował barwy UCLA Bruins. Następnie przeniósł się do włoskiej Serie A i przez dwa lata występował w drużynie z Padwy. Ostatni sezon spędził w rodzimej lidze broniąc barw Obras Sanitarias de San Juan. Gonzalo ma bogaty dorobek medalowy zdobyty z młodzieżowymi reprezentacjami Argentyny. W tym roku wystąpił również w Lidze Światowej, zdobywając dla swojego kraju 45 punktów.

– Zależało nam na zwiększeniu rywalizacji na pozycji przyjmującego. Quiroga cieszy się bardzo dobrą opinią. To bardzo dobry zawodnik i powinien być dla nas dużym wzmocnieniem. Przed nim pierwszy sezon w PlusLidze i wiemy, że traktuje to jako wielkie wyzwanie. Bardzo zależy mu na pokazaniu się z jak najlepszej strony – mówił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

Kadra katowickiego zespołu na sezon 2017/2018 została zamknięta. Katowiczanie 31 lipca przejdą badania, a kolejnego dnia rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

fot.: fivb.org

Facebook Comments