Już tylko kilka dni dzieli nas od pierwszego gwizdka w TAURON Lidze, a kolejne drużyny odsłaniają kolejne informacje transferowe. Dziś dowiedzieliśmy się, że nową siatkarką zespołu z Bydgoszczy została świetnie znana polskim kibicom Regiane Bidias.

Brazylijska przyjmująca jest bardzo dobrze znana kibicom w naszym kraju z gry w ŁKS Commercecon Łódź. To właśnie z łodziankami sięgnęła w sezonie 2018/19 po Mistrzostwo Polski, a rok wcześniej została wybrana najlepszą przyjmującą Pucharu Polski. Bidias ma w swym dorobku znacznie więcej sukcesów. Dziesięciokrotnie została złotą medalistką Mistrzostw Brazylii. Dwukrotnie sięgnęła po Puchar Brazylii, a trzy razy po Superpuchar swojego rodzinnego kraju.

Nowa przyjmująca bydgoszczanek na swoim koncie ma również sukcesy reprezentacyjne. Jest Mistrzynią Świata Juniorek z 2005 roku, posiada również złoto Letniej Uniwersjady z 2011 roku. W latach 2013 i 2017 stanęła na drugim stopniu podium Klubowych Mistrzostw Świata.

Do naszej ligi powraca po rocznej przerwie, kiedy broniła barw włoskiego klubu Bartoccini Fortinfissi Perugia Volley A1 Femminile. Przyjmująca dołącza do swojej nowej ekipy tuż przed rozpoczęciem ligowych zmagań. Bydgoszczanki już w poniedziałek rozegrają w Radomiu swój pierwszy mecz nowego sezonu.

źródło: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, fot. Katarzyna Kozłowska