Kolejny dzień przynosi nam kolejne informacje transferowe z obozu Grot Budowlanych Łódź. Tym razem do drużyny brązowych medalistek minionego sezonu dołączyła dwudziestodwuletnia przyjmująca Oliwia Urban, która ostatnie lata spędziła w drużynie z Piły

Nowa przyjmująca Budowlanych swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w swoim rodzinnym Złotowie. Potem przeniosła się do Piły. W swoim pierwszym sezonie w tym mieście grała w juniorskiej drużynie podczas rozgrywek Młodej Ligi Kobiet. Potem jednak otrzymała propozycję występów w pierwszej drużynie. Tam spędziła kolejne dwa sezony. Kolejnym etapem w jej siatkarskiej karierze będzie zespół z Łodzi.

Ostatnie trzy sezony spędziłam w zespole z Piły, jako przyjmująca, a w przyszłym dołączam do Grot Budowlanych Łódź. Cieszę się, że będę mogła rozwijać się w tak dobrym klubie i nie mogę się doczekać nowych wyzwań w nadchodzącym sezonie – powiedziała nowa zawodniczka Grot Budowlanych Łódź.

Oliwia jest bardzo perspektywiczną zawodniczką z dużym potencjałem. Myślę, że w naszym klubie, pod okiem trenera Błażeja Krzyształowicza ma szansę rozwinąć się jeszcze bardziej. Jest odważna i nie boi się wyzwań, o czym świadczy jej szybki debiut na parkietach LSK – dodaje prezes klubu, Marcin Chudzik.

Aktualny skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2018/2019 wygląda następująco:

Rozgrywające: Femke Stoltenborg, Ewelina Tobiasz

Środkowe: Jaroslava Pencová, Gabriela Polańska, Małgorzata Śmieszek

Przyjmujące: Agata Babicz, Koleta Łyszkiewicz (przyjmująca/atakująca), Adrianna Muszyńska, Julia Twardowska, Oliwia Urban

Libero: Maria Stenzel

źródło: Grot Budowlani Łódź